Valtteri Bottas idénybeli és egyben pályafutása második futamgyőzelmét hozta össze az Osztrák Nagydíjon. Rajt-cél győzelmet aratott, egy erősen vitatható starttal.

A Mercedes finn pilótája hatalmasat rajtolt, Vettel szerint kiugrott a startnál, Ricciardo pedig csak mázlinak tudja be pazar reakció idejét.

Az Osztrák Nagydíjat Bottas nyerte, mögötte Vettel és Ricciardo végzett. Hamilton a negyedik lett, vagyis a német ferraris 20 pontra növelte előnyét a brit előtt. A konstruktőröknél pedig a Mercedes vezet a Ferrari előtt 33 ponttal.

A sportfelügyelők meg is vizsgálták az esetet, az adatok után arra jutottak, hogy Bottas 201 ezreddel a piros lámpák kialvása után indult el, ami a sportszabáylzatban foglalt kéttizedes értéknek még éppen megfelel.