A Mercedes és Lewis Hamilton behúzta az Orosz Nagydíjat, de az óriásit autózó Max Verstappen ellopta a show-t Szocsiban.

Bár Sebastian Vettelnek kétszer is megvolt a lehetősége, hogy legyőzze Lewis Hamilton, a Ferrari tempója elmaradt a Mercedesétől – ez már az időmérőn látványosan kiderült –, így hiába tudta a német a rajtnál és a brit bokszkiállásánál is megelőzni Hamilton, sokáig nem tudta megtartani pozícióját. Utóbbit mutatjuk is:

A futamot simán nyerte a Mercedes: Hamilton győzött, mögötte Bottas ért célba – a finn egyébként elengedte csapattársát a 25. körben, a végén vissza is kérte volna a pozícióját, de Toto Wolff csapatfőnök nem engedélyezte – , a harmadik Vettel lett.

Formula 1 on Twitter

RACE CLASSIFICATION: @LewisHamilton extends his championship lead to 50 points with five races to go #RussianGP ?? #F1

Ezzel Hamilton és a Mercedes is növelte előnyét Vettellel, illetve a Ferrarival szemben a világbajnoki pontversenyben. A brit konkrétan már két versennyivel, azaz 50 egységgel vezet a német előtt – már csak öt futam van hátra az idényből.

A nap versenyzője egyértelműem a szülinapos Max Verstappen

Az immár a 21 éves holland a 19. helyről rajtolt, a 3. körben már a 10., azaz pontszerző helyen autózott, a 19. körtől 43. körig pedig a versenyt is vezette, igaz, azért, mert ő még nem volt a bokszban. Végül az 5. helyen végzett.