Ezeket szűrtük le a negyeddöntőkből. Szubjektív elemzés, mérsékelt szakmaisággal, több emócióval.

Anélkül is lehetsz elődöntős, hogy meccset nyersz

Azzal nem vádolhatjuk a focit, vagy magát az életet, hogy igazságos lenne, erre jó példa Portugália. Nem elég, hogy szinte senki sem látja őket szívesen egy nagy torna elődöntőjében, még csak ki sem érdemelték. Öt meccs, öt döntetlen – és lehet, hogy egy hatodikkal döntősök lesznek. És akkor már azt is bemákolhatják. Szorítunk, hogy ne így legyen.

Csak hogy érzékeltessük számokkal is: Belgium három győzelemmel nincs ott a négy között, Lengyelország két győzelemmel esett ki épp a portugálok által, de például Spanyolország két győzelemmel a legjobb nyolcba se jutott be.

Cé Ronaldónak kell egy Real szintű csapat

Hisztiben, pöffeszkedésben, arroganciában világelső, ám a válogatottban rendre átlagos teljesítményt nyújt. Ellenünk ugyan szerzett két szép gólt, de egyrészt ennyi, másrészt azzal se ment semmire, csak egy újabb ikszre volt elég. Ezen kívül azt csinálja, hogy minden lehetséges szögből és távolságból lő, majd bosszankodik, mert semmi sem jön be. Eközben a csapat meg unalmas, tartalmatlan, sótlan és passzív.

Úgy tűnik, ha nincs mellette Kroos, Modric, Bale vagy Benzema karakterű játékos, akkor semmi extra. Vagy csak ennyire görcsösen akar a portugál mezben?

Az olaszokkal mindig számolni kell

Egy olyan kerettel érkezett Olaszország, hogy tán még az olaszok sem ismertek mindenkit, sehol egy igazi karakter, egy Del Piero, egy Nesta, egy Totti, egy Pirlo, be kellett érniük De Rossival és Chiellinivel mint vezérekkel, mégis nagyot mentek. Annyira nagyot, hogy egészen pici kellett volna egy elődöntőhöz. Nem érdemelték volna meg, mert a németek jobbak voltak, de hogy az olaszokkal mindig, minden tornán számolni kell, azt ismét megtanultuk.

Ugye emlékszel még, milyen simán, okosan leverték a címvédő spanyolokat?

De nem szabad olasz meccset nézni

Mindig jók, de szinte mindig úgy játszanak, hogy a meccseiket felhasználhatják Guantánamóban vallatni, könyörögnek a felvételekért. Unalmas, ez a legfinomabb szó a játékukra. Piszok keményen védekeznek, taktikailag a legjobbak, de a legritkább esetben akarnak támadni. Ölik a focit, hogy ezt a klisét is ellőjem, és ezt még a nekik drukkolók is nehezen viselik. Hát még a semlegesek. A német–francia sokkal jobb meccs lesz.

Zárójel: ha majd emlékezni akarsz az Eb-re, akkor Portugália meccseit se vedd elő, ha viszont inszomniás vagy, akkor jöhet a horvát–portugál.

Mindig akad meglepetéscsapat

Mi is azok voltunk, Izland pláne, de a legnagyobb durranás ezen a tornán Wales. Velük senki sem számolt, hiszen történetük első Eb-jén vannak ott, ráadásul nem egy mélyen gyökerező labdarúgókultúráról beszélünk esetükben. Plusz Bale kivételével mindenki Angliában játszik, és leginkább B-kategóriásnak számít (nyilván nem az arsenalos Ramsey). Ők az idei torna görögjei, ám óriási különbség, hogy Karaguniszékat büntetés volt nézni, az volt a foci legsötétebb éve, ezzel szemben Bale-ék egész klassz focit játszanak, abszolút szerethetőek.

Csak bő kerettel van esélyed

Izland mind az öt meccsén ugyanazzal a kezdővel állt fel, és meccs közben se nagyon tudott változtatni, ami összeszokottság szempontjából remek dolog, fizikailag végzetes. Franciaország kerete annyira mély, hogy minden meccsen tudott variálni Deschamps, így teljesen állva hagyta a vikingeket, akik szívben erősek, de látszott, hogy már úgy mozognak szegények, mint egy teleszart búvárruha. De így is erőn felül teljesítettek, és mindenki szimpátiáját elnyerték. Hősök. Csak épp kevesen vannak.

De vajon ki nyeri az Eb-t? Fogadsz?

(Fotó: AFP)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

A Dortmund után a Bayern is bejutott a BL-elődöntőbe

További cikkeink a témában