Olyan településeket mutatunk, melyek láttán az emberben azonnal felmerül a kérdés: mi a fenének kellett ezeket egyáltalán megépíteni? És miért pont oda?

Port-aux-Français, Kerguelen-szigetek

Port-aux-Français az Indiai-óceánon lévő Kerguelen-szigetekre telepített francia kutatóállomás, mely 3218 kilométerre fekszik a legközelebbi lakott településtől. Az összesen 50 épületből álló állomás állandóan lakott, télen nagyjából 60, nyáron pedig 110 kutató teljesít itt szolgálatot. A sziget időjárása egyébként meglehetősen mostoha, hiszen állandóan erős szelek fújnak, mely miatt nem is vesződtek azzal, hogy építsenek ide egy épkézláb repülőteret. Port-aux-Français épp ezért csak hajóval megközelíthető, de mivel a kikötő nem más, mint egy rozoga móló, az ide érkező kutatóhajók a közelben lehorgonyoznak, majd csónakkal szállítják az utasokat a végállomásra.

Iquitos, Peru

Elég megnézned Iquitos műholdképét, hogy lásd, ez a város bizony rendesen benne van a sűrűjében. Az Amazonas-medencében felhúzott települést 1864-ben alapították, mégpedig azért pont oda, mert a közelben lévő hatalmas kaucsuk erdőket ki kellett termelni. Iquitos egyébként nem kicsi, több, mint négyszázezren lakják, de valamiért azt senki nem tartotta fontosnak, hogy akár csak egyetlen nyamvadt kövesúttal is bekapcsolják Peru vérkeringésébe.

Coober Pedy, Ausztrália

Egy valamit biztosan nem lehet elmondani a Dél-Ausztráliában lévő Coober Pedy-ről, mégpedig azt, hogy a városka barátságosan néz ki. Az ausztrál őslakosok adták a város nevét, hiszen ők a helyet fehér ember gödreinek, azaz kupa-pitinek hívták. Ennek pedig az opálbányászat az oka, mely miatt a helyiek konkrétan szétlyuggatták a sivatagot. Ha már lyukakat fúrtak mindenbe, ahol csak egy kavicsnyi drágakövet is sejtettek, akkor már úgy gondolták, be is lakják a barlangokat. A városkép így enyhén szólva is kaotikus lett. Nem akarsz ideköltözni, hidd el!

Ojmjakon, Oroszország

Erről valószínűleg már hallottál, ha máshonnan nem is, tőlünk egészen biztosan. A Föld leghidegebb településének tartott Ojmjakon városában akár mínusz 67 fokig is lehűlhet a levegő hőmérséklete, a város neve mégis azt jelenti: ahol a víz nem fagy be, mely a közelben lévő hőforrásokra utal. Hőforrások ide-oda, ez nem az a hely, ahol tavasszal előveszed a rövidujjú pólót.

Ittoqqortoormiit, Grönland

Ha itt akarnál élni, akkor először is meg kellene tanulnod kimondani a város nevét. Mivel Grönlandon van, ezért az sem gáz, ha bírod a hideget és a jegesmedvéket, és jó, ha nem zavar a magány, ugyanis Ittoqqortoormiit a világ egyik legelszigeteltebb települése. Nagyjából 450-en gondolták úgy, hogy jó lesz itt nekik. Legyen így! Mi biztosan nem növelnénk a népesség számát.

La Rinconada, Peru

Megint Peru, ezúttal azért, mert itt található a világ legmagasabban lévő települése. La Rinconada 5100 méter magasan fekszik az Andokban. Ilyen magasan már nem nőnek fák, és a hőmérő sem nagyon mutat nulla foknál többet. A mostoha körülmények ellenére 50 ezer ember gondolta úgy, hogy a mesés kilátásért cserébe beáldoz egy kis kényelmet, jó időt, oxigént és zöldet.

Kuvaitváros, Kuvait

Hogy mit keres egy ekkora metropolisz egy ilyen listán? Azt a nyári állandó ötven fokot, azt. Kuvaitváros hatalmas és gazdag, de a perzselő klímának köszönhetően a világ egyik legforróbb városa is egyben. Mondjuk az itt élő milliomosokat ez nem annyira zavarja, hiszen ők egy tapodtat sem mennek légkondi nélkül.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Így néz ki egymás mellett a világ 25 legnagyobb tava

További cikkeink a témában
Egy illat azoknak, akik nem ismerik a félelmet – NOVELLISTA Unique Wood
Hirdetés