Nyilván te is tisztában vagy vele, hogy minden nap nagyjából 8 órányi minőségi és pihentető éjszakai alvásra volna szüksége a szervezetednek. Mindenki jól tudja ezt, csak éppen az élet gyakran közbeszól...

Elég sok minden húzhatja át a pihentető alvásról szóló terveinket, például a munka, a család, a gyerek vagy éppen a stressz. Mi most mégis arra buzdítanánk, hogy szakíts valamiképpen időt a szunyálásra, különben az alábbiakkal kell számolnod:

A megjelenésed bánja. Ezen nincs mit ragozni, ha valaha is néztél már tükörbe néhány napnyi virrasztást követően, akkor te is tapasztaltad már. Az ember szeme ilyenkor véresebb és karikásabb, az arca pedig sápadtabb és beesettebb.

Fogékonyabb leszel a betegségekre. Ha folyamatos alváshiánytól szenvedsz, nagyobb eséllyel fog kialakulni valamilyen szívbetegség, magas vérnyomás vagy cukorbetegség.

Könnyebben hízol el. Már kísérlettel is alátámasztották, hogy azok, akik 7 óránál kevesebbet alszanak naponta, nagyobb eséllyel lesznek túlsúlyosak, ennek pedig hormonális okai vannak.

Kihatással lehet az agyadra. Az alváshiány depresszióhoz és szorongáshoz vezethet. Az ember ugyanis önkéntesen elnyomja a nemkívánatos emlékeit, az alvás pedig fontos szerepet játszik ebben.

Tönkreteheti a szexuális életed. Szintén kísérlettel támasztották már alá, hogy az alvásmegvonás igencsak rossz hatással van az ember libidójára. Érdemes tehát korán leoltani a lámpát.

A memóriád is romolhat. Alvás közben dolgozzuk fel és rendezzük el az emlékeinket. A fontosakat elraktározzuk, a negatívakat pedig elvetjük.

Ha tehát módodban áll, már ma este próbálj meg hamarabb lefeküdni. Ha valamiért gondod van az elalvással, könnyen lehet, hogy napközben követsz el valami hibát.

7 napközbeni szokás, amitől aztán nem alszol éjszaka

Ezeket érdemes elkerülni nappal, hogy aztán pihentető legyen az éjszaka.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Nézd meg az anyját, vedd el a lányát? Gracie édesanyja Penthouse-modell volt…

Tudományos eredmények mozdítják előre az ártalomcsökkentést

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés