"A sör annak bizonyítéka, hogy Isten szeret minket és azt szeretné, hogy boldogok legyünk." (Benjamin Franklin)

Ha le szeretnénk egyszerűsíteni az öreg Benjamin mondandóját és eltekintünk a filozófiai vonatkozásoktól, valahogy így nézne ki a gondolat: a sör kurvajó.

Mindennek fényében pedig nincs mit csodálkozni azon, hogy a sör a legszélesebb körben fogyasztott alkoholos ital az egész világon. Egy 2004-es tanulmány pedig azt is bemutatta, hogy már 9000 évvel ezelőtt is készítettek az emberek vegyes erjesztett italt rizsből, mézből és gyümölcsből.

Azon lehetne vitatkozni, hogy a világon hol készítik manapság a legjobb sört, de teljesen felesleges. Nem létezik olyan, hogy „a sör, ami jobb az összes többinél”. A lényeg az, hogy mindenki megtalálja a saját ízlésének leginkább megfelelőt. Mi ehhez adnánk most pár tippet!

Válassz okosan!

  • Dobozos vagy üveges sör? Erre a kérdésre attól függ a válasz, hogy mennyi ideig és hol tárolod. Ha hosszabb ideig akarod spájzolni, akkor érdemesebb dobozosat venni, hiszen az nem érzékeny a fény hatására.
  • Az erősebb sör nem feltétlenül jelenti azt, hogy jobb is! Sok gyártó az íz rovására növeli az alkoholtartalmat. Persze könnyebb tőle bebaszni, szóval ha ez a cél, akkor mehet!
  • Mindig menj el a sörfesztre! Ha alkalom adódik rá, el kell menni és meg kell kóstolni minél többet. Csak így tudod kideríteni, hogy mi ízlik neked a legjobban.
  • Ha olyan sört találtál magadnak, amit akkor is megiszol, ha már megmelegedett, akkor megtaláltad az igaz szerelmet. Soha ne engedd el!

Ismerd meg a söröd!

A sörök négy alapvető hozzávalóból készülnek:

  • A maláta valamely gabonaféle csíráztatásával készült termék. Ez a gabonaféle lehet árpa, búza, zab, rizs vagy kukorica – gyakorlatilag bármilyen kombinációban. Leggyakrabban az árpát használják gazdag íze miatt.
  • A komlónak a tobozkáit használják a sörgyártáshoz, amelyek kesernyés ízt és aromát kölcsönöznek a malátának. Arról nem is beszélve, hogy tartósító hatása miatt a sör tovább tárolható. De minek is tárolgatnád? Igyad!
  • A fő alkotóelem a víz, aminek az ásványtartalma befolyásolja a sör ízét. Például Dublin ásványokban gazdag vize miatt olyan finom a Guinnes.
  • És persze nem maradhatnak ki az élesztőgombák sem, hiszen ezek hatására lesz a löttyből alkohol.

Tárold helyesen!

  • A legjobb, ha 7-10 °C a söröd hőmérséklete.
  • Amikor megkívánod, hideg korsóba öntsd ki a sört! A legjobb az, ha ugyanabban a hűtőben tárolod a korsót is, mint a sört.
  • Tárold a sörösüvegeket függőlegesen, hogy ne érintkezzen a kupakkal!
  • Óvd a napfénytől és lehetőleg ne hagyd a napon álló kocsi csomagtartójában sem! Ez tönkreteheti a nedűt.

(via Luxury-insider)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Tele van a tököd a munkahelyeddel? Mielőtt kilépsz, ezt azért gondold végig

További cikkeink a témában
Egy illat azoknak, akik nem ismerik a félelmet – NOVELLISTA Unique Wood
Hirdetés