Nézd meg alaposan a természetet, és akkor mindent jobban megértesz majd – állította Albert Einstein, mi pedig megfogadtuk a tanácsát.

  1. 10 / 10

    Nagy Kék Lyuk, Belize

    Ennél egyszerűbb nevet kitalálni sem lehet erre a természeti csodára, annyira minimalista, hogy az már-már költői. A víz alatti képződmény Belize partjainál található, 300 méter átmérőjű és nagyjából 124 méter mély. A felszínről mindössze annyit látni, hogy egy szinte szabályos kör alakban roppant sötét a víz. A világörökség részének számító Nagy Kék Lyukat a híres francia tengerkutató, Jean Jacques Cousteau tette népszerűvé 1971-ben, amikor Calypso nevű kultikus hajóján errefelé járt, merült és forgatott.

  2. 9 / 10

    Nagy Kobuk homokdűne, Alaszka

    Alaszka vad fenyvesekkel, hegyekkel és rengeteg hóval meg jéggel teli hatalmas vidék, gondoltuk mi, mert nem tudtuk, hogy vannak arrafelé homokdűnék is. Ezt bizony nem tanították általános iskolában földrajzórán! A Nagy Kobuk homokdűne a sarkvidék legnagyobb ilyen jellegű aktív homokmezeje, magassága nagyjából harminc méter, formája pedig állandóan változik, ahogy az az ilyen típusú képződmények esetében megszokott.

  3. 8 / 10

    A hullám, Ausztrália

    14 méter magas és nagyjából 114 méter hosszú az a természetes szikla, amely egy megtörő tengeri hullámra hasonlít. A legközelebbi település miatt Hyden-sziklának is nevezik, évente közel 140 ezren keresik fel. Talán többen is lennének, ha nem a világ végén lenne: a legközelebbi nagyváros, Perth 296 kilométer.

  4. 7 / 10

    Fly-gejzír, Egyesült Államok

    A nevadai szökőforrás még nincs ötvenéves, ugyanis 1964-ben született, méghozzá emberi beavatkozás következtében. A helyiek kutat próbáltak ásni a területen, a víz utat talált a repedések között, azóta pedig folyamatosan ontja magából a termálvizet. A hármas mészkőképződmény furcsa módon nem egy természetvédelmi parkban, hanem egy család birtokán, vagyis magánterületen fekszik, ráadásul pont úgy néz ki, mintha műanyagból lenne, és egy hollywoodi B filmből maradt volna meg, pedig nem.

  5. 6 / 10

    Chopicalqui-hegy, Peru

    Az Andok-hegység perui részén található hegycsúcs 6354 méter magas, és ezzel a 33 csúcsból álló Cordillera Blanca, azaz Fehér-hegylánc egyik legmagasabb pontja. Hóval borítva igazán drámai látvány, bár érdekes, hogy a tőle nem messze fekvő Alpamayo számít a világ legszebb hegyének, legalábbis egy 1966-os közvélemény-kutatás szerint. Hát, szerintünk meg nem!

  6. 5 / 10

    Kappadókia, Törökország

    Ez a Törökország közepén fekvő régió kétségtelenül Európa egyik legizgalmasabb, legsokszínűbb vidéke. A Göreme-völgy alapból úgy fest, mintha egy másik bolygón lennénk, és ez a furcsa környezet az itt lakókat is megihlette. Földalatti városok, amelyek az első keresztények menedékéül szolgáltak, sziklába vájt templomok, erődök, és persze ott vannak az eső és a szél által formált tündérkémények is... Elvarázsolt vidék, nem csoda, hogy évente közel kétmillióan keresik fel ezt a területet, és járják be lóháton, kerékpáron vagy autóval.

  7. 4 / 10

    Aogashima, Japán

    Tokiótól pár száz kilométerre, a Csendes-óceánban fekszik Aogashima. A sziget különlegessége, hogy egy nagyobb kráter közepén egy kisebb található. Ez a zöld földkupac a nagy víz közepén úgy fest, mintegy valami ősibb időkből fennmaradt érintetlen vadvilág. A sziget vulkánját aktívnak minősítik, igaz, utoljára az 1700-as évek végén tört ki. Bármilyen különös, ezen az isten háta mögötti helyen 2009-ben 205-en éltek.

  8. 3 / 10

    Leitisvatn-tó, Feröer-szigetek

    A Dániához tartozó Feröer-szigetek legnagyobb tavának nem hivatalosan két neve is van – Sørvágsvatn és Leitisvatn –, ugyanis két kisváros fekszik a közelében, amelyek nem tudnak megegyezni, melyik is van közelebb az állóvízhez, és így kié a névadás joga. A második világháború idején a britek leszállópályát építettek a tó mellé, de ennél több izgalmas dolog nem sok történt arrafelé. Persze minek az izgalom, ha a tengertől alig pár méternyire fekvő víztömeg maga ilyen vadregényesen néz ki?

  9. 2 / 10

    Természetes sziklaképződmény, Alaszka

    Túl sokat nem tudni erről a hatalmas kődarabról, mindössze annyit, hogy biztosan Alaszkában található, méghozzá Wrangell-Petersburg megyében. Úgy néz ki, mint egy miniatűr bonsai-életkép, kivéve, hogy ez eredeti. Tökéletes bizonyíték arra, hogy az örökzöldek milyen mostoha körülmények között, kevés talajjal a gyökereik körül is képesek életben maradni.

  10. 1 / 10

    Jünnan, Kína

    Ez a színes mozaik nem más, mint egy rizsföld. A teraszos földművelés a hegyvidéki területeken elterjedt megoldás, sík terep híján a hegyoldalakban kell rizstermesztésre alkalmas felületeket létrehozni. Kőkemény munka, látványnak pedig egészen elképesztő.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A toszkánai város, ahol fák nőnek egy torony tetején

Te bejártad már a városod minden egyes utcáját?

További cikkeink a témában
Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?
Hirdetés