Biztosan te is voltál már úgy, ha valaki a közvetlen környezetedben ásított, téged is elkapott a cucc, és majd kiestél az arcodon együttérzésből. De nem, ennek semmi köze az empátiához.

Természetesen egy kutatást kellett ahhoz, hogy kiderüljön, hogyan reagálnak mások az ásításra. Szerencsére a Nottinghami Egyetem kutatói elvégezték helyettünk is a vizsgálatokat, amiből aztán arra jöttek rá, hogy

az ásításról a motorikus funkciókért is felelős agyterület tehet, pontosabban az ásítási inger az izgatottságért felelős agyterülettel van összefüggésben.

Ehhez 36 önkéntes ásításra adott reakcióját vizsgálták meg. Egyesekre átragadt, mások nagy küzdelem árán azért meg tudták állni, de csak elsőre. A kutatók ugyanis ennek a bizonyos agyterületnek az újabb stimulálásával már azt is el tudták érni, hogy azok, akik nem ásítottak az első körben, a másodikban már ne tudjanak ellenállni.

Mondjuk úgy, hogy a vizsgálat eredménye kisebb áttörést jelent, eddig ugyanis az empátiával hozták összefüggésbe az ásítás ingert.

(Fotó: Monovisions)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Nézd meg az anyját, vedd el a lányát? Gracie édesanyja Penthouse-modell volt…

Tudományos eredmények mozdítják előre az ártalomcsökkentést

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés