Imádjuk az autókat, amiknek története van. Hát ennek a Rollsnak van bőven!

Ez a Rolls-Royce maga a négy keréken guruló művészet, és sokkal inkább tekinthető egy palotának, mint autónak. De ha már így alakult, bátran mondhatjuk, hogy az egyik legexkluzívabb brit autó, ami valaha készült. És erre a 700 ezer fontos, azaz 240 millió forintos (várható) aukciós árán felül is van néhány bizonyíték. Na de hol is kezdjük.

A Phantom I-et 1926-ban helyezték üzembe, amikor is a Woolworths pénzügyi igazgatója, Clarence Gasque meglepte vele feleségét, Maude-t.

Hogy biztos legyen a siker, és elég nagy hatást gyakoroljon feleségére Gasque úr belefogott egy nem épp költség-kímélő projektbe, és szinte az autó egész belsejét átalakíttatta. Ennek eredményeként CSAK a hátsó ülések többe kerülnek, mint egy átlagos otthon.

Gasque úr, a Londonban élő amerikai üzletember még 1600 fontért vásárolta az autót a Rolls-Royce-tól.

Aztán úgy döntött, hogy elviszi egy wolverhampton-i autóépítőhöz az új szerzeményt, ahol az akkori vezetőtől Mr Barnett-től annyit kért, hogy legyen az angol autóból.... francia. Elég parázs kérés, főleg abban az időben.

Mr. Barnett a londoni Victoria and Albert Múzeumba látogatva talált rá az inspirációra, egész pontosan egy olyan gyaloghintóra, amely egykor Marie Antoinette-é volt.

Barnett így aztán mesterembereket hozatott Aubusson-ból, Franciaországból, akik kilenc hónapot töltöttek azzal, hogy a gyaloghintó mintájára elkészítsék a hátsó üléseket. Ennek az ára úgy 500 fontra rúgott, ami annak idején óriási pénz volt.
Az ülésre rokokó és késő barokk jeleneteket kerültek, a tetőkárpitot pedig meztelen kerubok díszítik.

Mivel később a pár saját sofőrrel utazott, ki tudták élvezni az autó nyújtotta extrákat és a látványt: a bárszekrényt, Maude a smink szekrényt, a pazar belső világítást, a francia aranyozott órát és a mesés szatin burkolatok szépségét.

A 6500 fontos autó, az úgynevezett The Phantom of Love tíz hónap alatt készült el - ez pont háromszorosa volt egy normál Rolls-Royce- nak.  A házaspár végül csak 1927 áprilisában vette át az elképesztő autót, amely mai pénzre átszámítva 356 ezer fontba került.

Ilyen fenyegetést is ritkán hallani, de állítólag Gasque úr azt mondta a wolverhampton-i Charles Clarke személyzetének, hogy nem is akarja látni az autót, ha az nem a legdrágább Rolls-Royce lesz a világon. Sikerrel járt, a legdrágább lett.

A boldog pár aztán 18 hónapig élvezte az autót, mígnem Mr Gasque 54 éves korában váratlanul meghalt.

Mrs. Gasque, a Woolworth örökösnője 1937 után már egyáltalán nem használta az autót, aztán 1952 eladta Stanley Sears-nek, egy korabeli Rolls-Royce gyűjtőnek.

Az 1980-as évekban aztán az autót eladták egy japán gyűjtőnek 1 millió fontért, aki (ezt figyeld!) egy pletyka szerint továbbadta egy másik japán fanatikusnak a duplájáért, azaz 2 millió fontért.

Később az autónak némiképp nyoma veszett, majd újra felbukkant az USA-ban 2002-ben, és rövidesen visszavitték Angliába.

December 4-én itt, Londonban fogják aukcióra bocsátani a négykerekű palotát, az árát 500 és 700 ezer font közé becsülik.

Döbbenetes autó, gyönyörű történettel és kalanddal.

(via Telegraph)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Vadvirágmezőkkel kell kiszolgálni a beporzókat, hogy segítsenek biztosítani az élelmünket

További cikkeink a témában
Egy illat azoknak, akik nem ismerik a félelmet – NOVELLISTA Unique Wood
Hirdetés