A Cobra Kai Barney Stinson legnagyobb álma. Ha mindig is szerettél volna egy olyan Karate kölyök-folytatást, mint amilyet Barney emlegetett az Így jártam anyátokkalban, akkor tessék, megkaptad.

Vicces, hogy mennyire bejött a How I Met Your Mother gondolatmenete. Barney ugyebár azt fejtette ki benne többször is, hogy a Karate kölyök legpozitívabb karaktere Johnny Lawrence (William Zabka), aki terrorizálta ugyan a főhőst, Daniel LaRussót (Ralph Macchio), de mindannyian tudjuk, hogy az erőszakos srác csak a körülmények áldozata volt. És tessék, 2018-ban egyszer csak megszületett a sorozat, ami pont erre az ötletre épül.

A Cobra Kai főhőse ugyanis pont Johnny Lawrence, akinek megreccsent az élete, miután megreccsent az arca attól a bizonyos arcon rúgástól a Karate kölyök végén ’84-ben, onnantól meredeken csúszott lefelé, alkoholista, nihilista férfi lett, akinek semmi életcélja nincs. Durva mostohaapja nagyobb pénzösszeget szán arra, hogy kivásárolja az életéből, Johnny azonban hallani sem akar róla. Ő a régi kocsijával, a régi zenéit hallgatva él egy régi világban, amiből már semmi sem maradt. Kivéve a karatét. Johnny egyszer csak egy srác mentoraként, majd mestereként találja magát, aztán úgy dönt, újra nyitja a Cobra Kait, a dojo létezése azonban valakinek nagyon nem tetszik.

A szintén a városban élő, most már dúsgazdag Daniel LaRussónak. Az egykori karate kölyök feleségével és lányával él gondtalanul autókereskedőként, Johnny felbukkanása azonban felkavarja az állóvizet, szerencsétlen események sorozata pedig újra szembeállítja a két férfit, akik még kb. 35 év eltelte után is pont ugyanannyira utálják egymást, mint régen, pedig már semmi sem ugyanaz.

És ez a legszebb a Cobra Kaiban. Úgy szállítja szégyentelenül a néha már-már kínos nosztalgiát, hogy pontosan tudja, ezt akarod látni, de aztán teker rajta egyet, és visszahozza a karaktereit a földre. Hála istennek nem intézi el a régi arcokat annyival, hogy még mindig a karate a mindenük, árnyalja őket, és már egyiküket sem kiáltja ki szimplán jónak vagy rossznak. Ennek a legnagyobb nyertese William Zabka, aki olyan zseniálisan hozza a régi korból megmaradt macsót, aki folyamatosan kapja a gyomrosokat az élettől, ami előhozza belőle az igazi embert, hogy azt tanítani lehetne.

Zabka elviszi a hátán a show-t, de mondjuk Macchio is kap azért bőven alkalmat a játékra, az viszont számára nem annyira szerencsés, hogy csapong a feldúlt óvodás és a megfontolt családapa állapot között, viszont mindkettő teljesen jól áll neki. Csak hát ez nem az ő bulija. Ez a buli Johnnyé a mocsokban, aki az alkohollal kevert porból érdekes helyekre jut, az iskolai szívatások letörőjévé, az elnyomottak hősévé válik, aki kineveli az utánpótlást, és közben folyamatosan vívódik, mert nem tudja, hová tart ez az egész.

Nyilván kineveli ő is a következő karate kölyköt, de nem ez a legérdekesebb az egészben. Az a legjobb, hogy valami meglepően faszára áll össze a sok apró részlet, hogy addig-addig csavarják a történetet, úgy alakítják a karaktereket, hogy a végére egész érdekes helyzet áll össze, amiből isten bizony azonnal megnéznénk egy második évadot, ami biztosan jönni is fog, mert a YouTube Red sorozata már most szépen hozza a jó kritikákat, és a nézőket is.

Jó, oké, néhol tényleg kínos, de amikor kínossá válik, az a fékezhetetlen nosztalgiavonaton való száguldás miatt történik, és persze, láthatóan alig volt rá pénz, de mégsem hiányzik, mivel itt van ez a régi két csávó, akik már megint nem bírnak magukkal. A kínos jelenetek VHS-minőségért kiáltanak, de egyébként is olyan valahol az egész, mintha egy ’90-es években a fiókba került sorozatot rakott volna netre a YouTube, ami most szégyentelenül retróként is működik, és egy tökéletes folytatásként is, ami nem is csak a Karate kölyök-rajongók szívének kedves, de az Így jártam anyátokkal-rajongókénak is.

 

Az a szép ebben a sorozatban, hogy alig akad benne olyan szereplő, akit egyértelműen jónak titulálna, mindenkinek van sötét oldala, vagy ha nincs, akkor majd biztosan lesz. Az új szereplők is elég érdekesek, bár azért Hawk karaktere némileg vicces, ahogy egyik pillanatról a másikra fordul ki önmagából, az már nem is pszichológia, hanem a sci-fi műfaji határait súrolja, innentől az sem lenne annyira nagy húzás, ha lézerfegyverekkel kezdene pjúpjúzni a következő évadban.

Johnny tanítványa, Miguel is kifejezetten érdekes utat jár be, és igen, mindenki tudja, hogy végül egy versenyen kell kikötnünk, ahol aztán megtörténik az elkerülhetetlen, csak éppen másképp, de a lényeg ugyanaz, és ahol a sorozat hagy minket a végén, az egy olyan pont, amiből szintén ki lehet hozni egy addiktív 10 részes második évadot. Nem nagyon bíztunk benne, de a Cobra Kai egy elég kellemes meglepetés, ami után most már mi is Barney oldalán állunk. William Zabka az igazi karate kölyök.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

A Sony húsvéti ajándéka egy ingyenesen megnézhető Pókverzum-rövidfilm

Már itt is van a Szegény párák rendezője új filmjének első kedvcsinálója

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés