A nagy remake-dömping kellős közepén egy jó 60 FPS-sel, felpimpelt textúrákkal dübörgő God of War III-remake PS4-re? Jaj, de jó lesz nekünk!

Mindent ki kell adni újra. Már csak azért is, mert ugyebár a PS3 nem kompatibilis a PS4-gyel, a betyárját, és mi van, ha nagy lelkesedésünkben eladtuk a régi gépet, de elő akarjuk venni mondjuk az Uncharted-trilógiát (ami nemsokára ki is jön ugyancsak újrakevert változatban a negyedik rész előtt), vagy a The Last of Ust, a Tomb Raidert, a Devil May Cryt, esetleg a szintén pazar Injustice-t? Hát akkor bizony ráültünk a szopórollerre, egészen addig, amíg ki nem jöttek a remastered-verziók. És most kijött a God of War III-é is.

Sokan biztos felvonják a szemöldöküket, hogy miért pont a harmadik rész került elő, hát mi van az első kettővel, és erre a kérdésre bizony nagyon egyszerű a válasz: azok már kint vannak HD-változatban, csak éppen az a generációs ugrás miatt PS2-ről PS3-ra lett remasterelve, és minden bizonnyal megértek volna egy komolyabb polírozást is, de azért PS3-ról PS4-re remake-elni talán mégis könnyebb, annak ellenére, hogy az előző generációs Playstationre játékot fejleszteni a Cell-processzor miatt állítólag kínszenvedés volt.

Mivel mindig is Xbox-fanatikus voltam, aztán egy ponton megvilágosodtam, és rájöttem, hogy a Playstation számomra jobb, lemaradtam a God of War-szériáról, de a felújított God of War Collectionhöz, ami az első két részt foglalta magában, szerencsém volt PS Vitán, és egyből magába szippantott Kratos rettenetesen véres, és rettenetesen szórakoztató története. De azt azért meg kell hagyni, hogy egyik epizód sem volt annyira monumentális és epikus, mint a God of War III. Talán éppen ezért érdemelte meg a törődést.

A God of War III olyan ép ésszel felfoghatatlan magasságokba merészkedő jeleneteket tartalmaz, amelyeket talán egyetlen hack’n’slash-cím sem tudott felmutatni, de hát rendben is van ez, hiszen egy olyan játékról beszélünk, ami istenekről szól, amely eleve úgy kezdődik, hogy titánok hátán harcolunk, azt mondjuk Zeusznak, na most el lehet fáradni a jó büdös… szóval azt mondjuk, hogy az istenit neki. Ehhez mérten őrült, kiszámíthatatlan és pörgős a God of War III. Mint a motoros búgó csiga, kb. úgy.

Ha valamiért kihagytad a God of War III-at, akkor nincs mese, be kell szerezned a Remastered-verziót, mert tényleg nincs ehhez fogható hack’n’slash jelenleg, és nem is volt soha. Már PS3-on is gyönyörű volt, de az átgyúrt textúrák és a 60 FPS-en pörgő játékmenet egyszerűen kihagyhatatlan, úgy lesz kategóriája legjobbja, hogy tulajdonképpen nem sok újat mutat játékmenetben, jönnek az ellenfelek szép számmal, de alul maradnak nagyságunknak köszönhetően, mivel szembe jöhet velünk akár egy egyszerű teremtmény, vagy holmi földöntúli pókló, nem fogja túlélni.

A God of War III-nak az a legnagyobb előnye, hogy elhiteti veled, hogy mindenre képes vagy. Ami mondjuk egy istentől el is várható, mert ha már a háború istenei vagyunk, akkor bizony tudjunk oda csapni, ahova kell, méghozzá durván, és hát durvaságban nem nagyon kell félteni a játékot. Van vér bőven, de nem undorító mértékben, csak annyira, amennyire elvárod tőle.

Aki esetleg hiányolná, annak van egy kis fejlődési rendszer, a kiirtott ellenfeleinkből kapott mannából akár új harci eszközökhöz is juthatunk, de ez az egész annyira mellékes, hogy tulajdonképpen el is lehet felejteni a létezését. Nem RPG ez, hanem egy egyszerű kaszabolós akciójáték, ami szinte művészi szintre vitte a kaszabolást. Talán ez is a legjobb szó a God of War III-ra: művészi. A grafikai megvalósítás, a beállítások hollywoodi csúcsfilmeket idéznek, mondjuk egy olyan Titánok harcát, ami még nem mellesleg jó is.

A God of War III Remastered egyetlen hibája, hogy szinte semmi újdonságot nem mutat azoknak, akik végigtolták az eredetit, és annak kiegészítőit, de persze a grafikai újítások, a 60 FPS-es, folyamatos mozgás és persze a nosztalgia miatt érdemes rászánni újra azt a kb. 10 órát, mert a GoW III bizony még mindig üt. És valahol hihetetlen, hogy az elmúlt öt év alatt senki sem igazán tudta ledönteni a trónjáról. Egy igazi királlyal játszani pedig mindig megtiszteltetés.

A player szerint

  • Szinte semmilyen extra tartalmat nem tettek bele
  • Öt év után is tátott szájjal lehet végigjátszani
  • Feljavított grafika, 60 FPS, monumentális jelenetek
Player-méter
9
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

A Sony húsvéti ajándéka egy ingyenesen megnézhető Pókverzum-rövidfilm

Már itt is van a Szegény párák rendezőjének új filmjének első kedvcsinálója

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés