Egy látványos képregényfilm, egy örökzöld bűnügyi dráma és egy szeretetreméltó vígjáték az ajánlatunk azoknak az olvasóinknak, akik szerda jó filmeket néznének.

Thor

HBO, 21.00

Minden bizonnyal nem sokan gondolták volna, hogy a Shakespeare-feldolgozásairól híressé vált Kenneth Branagh egy napon Marvel-képregényfilmet rendez majd, pedig így történt: 2011-ben mutatták be a Marvel Cinematic Universe negyedik felvonásaként Thor című alkotását. Chris Hemsworth kelti életre a rettenthetetlen harcost, akinek köszönhetően újra kitör egy régi háború a birodalmában, ezért aztán apja, Odin (Anthony Hopkins) büntetésből a Földre száműzi, pedig eredetileg neki szánta Ashgar trónját. Új-Mexikóban egy fiatal tudósokból álló csapat (Natalie Portman, Kat Dennings és Stellan Skarsgård) akad rá, ám mire Thornak sikerülne beilleszkednie, a világából megérkezik a gonosz fenyegetés, neki pedig döntenie kell, kinek az oldalára áll. Látványos akciójelenetekkel és humoros beszólásokkal teletűzdelt, ám helyenként kissé gyermeteg szuperhős-adaptációval van dolgunk, amely két órára garantált kikapcsolódást nyújt ebben a hőségben, de azt azért nem hallgathatjuk el, hogy a Vasember-filmek sokkal jobbra sikerültek.

Francia kapcsolat

Film Mánia, 1.15

William Friedkin sajnos ma már csak árnyéka egykori önmagának, de a hetvenes években két klasszikus mozival is megörvendeztette a világot. Az ördögűző mellett az 1971-es Francia kapcsolat pályafutása másik kihagyhatatlan remekműve, amelyben az öntörvényű, erőszakos és megszállott zsaru, Jimmy „Popeye” Doyle igyekszik sajátos, sokszor illegális módszereivel felszámolni a legnagyobb amerikai drogcsempészhálózatot, amelynek vezetője a címben is megjelölt titokzatos francia kapcsolat. Gene Hackman könyörtelen alakítást nyújt ebben a letaglózó bűnügyi filmben és pszichológiai drámában, megérdemelten vehette át érte karrierje első Oscar-díját, a felejthetetlen hajszákról és pattanásig feszült autós üldözési jelenetekről nem is beszélve, amelyek még mai szemmel nézve is elképesztően hatásosak. A Francia kapcsolat megrázó és izgalmas műfajtörténeti alapmű, nem elhanyagolható erkölcsi tanulságokkal, szóval mindenkinek bátran ajánljuk, aki szeretne elmerülni egy végletekig elkötelezett rendőr alvilággal vívott reménytelen küzdelmében.

Hibátlanok

TCM, 1.55

Igazán meglepő, hogy manapság alig emlegetik ezt a szívmelengető humorral átitatott mozit, pedig Oscar-díjas főszereplői olyan parádés alakítást nyújtanak benne, hogy öröm őket nézni. A meglehetősen ingadozó színvonalú filmeket jegyző Joel Schumacher 1999-ben rendezte meg a Hibátlanokat, amelyben két teljesen eltérő személyiségű figurát kényszerít arra, hogy elviseljék egymás társaságát. Robert De Niro alakítja az ultrakonzervatív Walt Koontz rendőrtisztet, aki agyvérzése után elveszíti beszédképességét, ezért a terápia részeként énekórákat kell vennie a szomszédjában élő Rustytól, aki pechjére egy nemi operáció előtt transzvesztita férfi. Philip Seymour Hoffman szokás szerint briliáns az excentrikus drag queen szerepében, kitartásának köszönhetően pedig végül sikerül változtatnia a rá bízott zsaru merev és kirekesztő attitűdjén, ám rögös út vezet el idáig. Tökéletesen működő helyzetkomikumok, magával ragadó atmoszféra és elgondolkoztató erkölcsi mondanivaló jellemzi ezt a szeretetreméltó felnőtt mesét, amelynek középpontjában az esendőség, az előítéletek és az egymásra utaltság áll. Pehelykönnyű szórakozás, amiből mindannyian tanulhatunk, szóval nem érdemes kihagynod.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Közös dalt adtak ki Paul McCartney és John Lennon fiai

További cikkeink a témában