Bejött a papírforma a manchesteri derbin, de még milyen gólokkal.

A Manchester City a Manchester United ellen is hozta ellenállhatatlan játékát: villámgyors labdajáratásaival megfojtotta és folyamatos nyomás alatt tartotta az MU-t, aminek a védekezésen kívül másra már elvétve maradt ereje.

Nem is lett más a meccs vége, mint amire előzetesen számítani lehetett a Premier League manchesteri rangadóján:

Manchester City–Manchester United 3–1 (1–0)

Így továbbra is három veretlen csapat van a bajnokságban: a Manchester City, a Liverpool és a Chelsea.

Gólok:

• Guardioláék már a 12. percben megszerezték a vezetést egy zseniális támadás végén és David Silva révén (1–0):
  • A második félidő legelején aztán Agüero egy remek kényszerítőzés után lőtt borzalmasan nagy gólt éles szögből (2–0):
  • A szépítés azért összejött, Lukaku beállt csereként, majd első labdaérintésére kiharcolt egy jogos büntetőt, amit Martial magabiztosan értékesített – ez volt egyébként az első kaput eltaláló lövés az MU-nak, 58 percet kellett rá várni (2–1):

A francia ezzel sorozatban ötödik PL-meccsén szerzett gólt, amivel elég díszes társasághoz csatlakozott:

Squawka Football on Twitter

Manchester United players to score in 5+ consecutive Premier League games: Eric Cantona Dwight Yorke Ruud van Nistelrooy Wayne Rooney Cristiano Ronaldo Robin van Persie Anthony Martial In very good company.

• A City harmadik gólja egy újabb zseniális összejáték végén jött össze a hajrában, az utolsó labdaérintés és így a gól is Gündogané volt (3–1):

Eközben...

Kínos pofonba nézett bele hazai pályán a Barcelona

Tizenöt éve nem kapott ennyi gólt otthon a Barca.

(Fotó: Twitter)

Nadal végre visszatér

Vizsgálat indult, mert az afrikai futók nyerni hagyhatták a kínai sztáratlétát a pekingi versenyen