Ronaldo a harmadik, Messi a negyedik az európai topligákban szerzett gólok alapján.

Az öt topbajnokságot figyelembe véve (angol, spanyol, német, olasz, francia) a Squawka szerint Jimmy Greaves a legeredményesebb, az angolok legendás csatára pályafutása alatt 366 gólt rúgott. Őt a németek világbajnoka, Gerd Müller követi. A nemzet bombázója 365 alkalommal talált az ellenfelek kapujába.

Jimmy Greaves, aki félelmetes csatár volt, de az 1966-os vb-döntőről sérülés miatt lemaradt

Majd Ronaldo és Messi következik. A portugál 358 találatnál tart, Messi pedig 325-nél – igaz az argentin két évvel fiatalabb, így akár még meg is előzheti Ronaldót. Az ötödik Steve Bloomer, aki még a foci azon korszakában játszott, amikor a sípcsonton rúgás menő dolog volt.

Borítékolható, hogy Ronaldo és Messi viszonylag rövid időn belül az első két helyet foglalja majd el. Mindkét játékos abszolút topformában van, ami a gólszerzést illeti. És legalább 2-3 eredményes szezon még mindenképp bennük van.

Bréking: Xavi marad a Barcelona edzője