Az Atlético Madrid hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Leicester Cityt a BL-negyeddöntő első meccsén, és ehhez nagyon kellett a játékvezető is.

Az történt, amire számítani lehetett, az Atlético otthon nem engedett túl sok teret a Leicesternek. Vardyék az első félidőben nemhogy helyzetekig nem jutottak, de a labda sem volt nagyon náluk, így a spanyolok kellemesen körbelőtték Schmeichel kapuját.

Mire az angolok végre magukhoz tértek, a bíró már össze is hozott egy büntetőt a házigazdáknak – Griezmannt egyértelműen a tizenhatoson kívül buktatták, de a játékvezető benézte, a sértett meg értékesítette a könnyen jött adományt (1–0):

Shakespeare mester két jó cseréjével felrázta kicsit a Leicestert, amitől az Atlético dinamikája el is veszett, a játék kiegyenlítettebb lett, gól viszont nem esett, lepörgött a második félidő.

Az 1–0-s vereség idegenben azért nem annyira rossz eredmény a PL-címvédőnek, de azért így is a madridiak az esélyesebbek a továbbjutásra.

Atlético Madrid–Leiester City 1–0 (1–0)
Gólok: Griezmann (28. perc – tizenegyesből)