Hiába játszott jobban a PSG, megint összeomlott a meccs végére Spanyolországban.

Tavaly Barcelonában, most Madridban esett szét a PSG, pedig a 83. percig remekül álltak Neymarék. A meccs legelején bekezdett a Real Madrid, azonban fokozatosan átvette az irányítást a PSG, és a 33. percben be rúgták azt a nagyon fontos idegenbeli gólt. 0–1

A félidő utolsó percében azonban egy ostoba Lo Celso-hiba után tizenegyesből egyenlített a Real, ez volt CR 100. BL-gólja a Realban. 1–1

Ezután viszont talán még jobban ráment a PSG a madridiakra, egy óra játék után úgy látszott, elfáradt a Real, Neymarék ficánkoltak elöl, azonban újabb gól nem jött.

Emery lekapta Cavanit is, amiből arra lehetett következtetni, hogy elég neki az 1–1, azonban hamar kiderült, hogy még gyorsabb játékra álltak át, ekkor benne volt a második gól a meccsben. Viszont erre Zidane is húzott egy jót, Asensio érkezése után ismét veszélyes lett a Real.

És a szerencse is melléjük állt, Areola Ronaldo combjára ütötte a labdát, 2–1.

Sőt a 86. percben lehet, hogy a továbbjutás is eldőlt, Marcelo is beköszönt, a Real nem szokott leadni kétgólos előnyt. 3–1.