A bombaerős Balzan elleni visszavágón csak egy döntetlenre volt jó a Videoton az Európa-liga selejtezőjében, de legalább most továbbjutott a következő körbe.

Az első meccsen nagyon közel volt egy újabb égéshez a magyar foci, de a véghajrában a Videoton csak összehozta kétgólos előnyét a máltai Balzan ellen (2–0).

Ami a visszavágón három perc alatt egygólosra csökkent. Ettől annyira nem pánikolt be a Vidi, de azért az első félidő felére Géresi (15.) és Scsepovics (23.) gyorsan megfordította a meccset. A vezetést egészen a második félidő legelejéig meg is tudta tartani a magyar csapat, ekkor egyenlített a Balzan egy pazar ívelése után (56.), aztán jött Juhász fejese a hajrában (80.), és volt még egy értékesített máltai tizenegyes is (86.).

Ez is lett a vége: 3–3, vagyis hármat kapott (kellemetlen), és hármat lőtt a Videoton.

Európa-liga 1. selejtezőkör, visszavágó

Balzan–Videoton 3–3 (1–2)

A székesfehérváriak 5–3-as összesítlessel jutottak a következő körbe, ahol a B36 Tórshavn–Nõmme Kalju párharc győztesével fognak játszani.

(Fotó: vidi.hu)