A Barcelona roppant szervezett volt, és kíméletlenül kihasználta a helyzeteit.

Messi már a harmadik percben gólt szerzett, egész pontosan 2 perc 5 másodperc kellett hozzá, ami élete leggyorsabb találata volt. Ráadásul jobb lábbal. Courtois lábai között.

OptaJose on Twitter

02:08 - Lionel Messi has scored the fastest goal of his career (Barcelona and Argentina). Ray.

Az argentinnak nagyon jót tett harmadik gyermeke születése, na meg az, hogy kihagyta a Málaga elleni bajnokit, mert éles és motivált volt az egész első félidőben, aminek az eredménye, hogy a gól után jött egy gólpassz is. Önzetlenül átrúgta Dembélének, aki izomból kilőtte a hosszút.

Ez volt a fiatal francia első gólja a Barcában, a legjobbkor. 2–0. És még csak a 20. perben járunk.

De tegyük hozzá, hogy az eredmény csalóka, ugyanis a Chelsea jól játszott, remekül kombináltak Willianék, főleg a brazil élt nagyon. De a Barcelona most kegyetlenül kihasználta a helyzeteit, meg a Chelsea hibáit is: most Fábregas adta el a labdát.

A második félidőben is hibázott egyet a londoni gárda, amit Messi megint kihasznált, így sima lett a vége. Ezúttal ballal bőrözte be Courtois-t.

Ez volt Messi 100. BL-gólja, vagyis a továbbjutás mellé két újabb rekord is került a listájára.

OptaJoe on Twitter

100 - Lionel Messi has now scored 100 Champions League goals in just 123 appearances, 14 games fewer than it took Cristiano Ronaldo (137) to reach this milestone. Extraordinary.

A Barcelona annak ellenére hullámzó teljesítményt nyújtott a szezonban, hogy veretlenül vezeti a bajnokságot, azonban ezen a meccsen rendkívül hatékony és helyenként látványos volt a játéka. Mondhatni, kiválóan játszott Valverde csapata.