Összejött a tripla a Real Madridnak, idén sem volt jobb náluk a Bajnokok Ligájában. Gareth Bale csereként lett hős, Karius pedig minden idők egyik legrosszabb kapusteljesítményét hozta.

Kezdőcsapatok

Real Madrid: K. Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Isco – Benzema, C. Ronaldo.
Liverpool: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Henderson, Milner – Szalah, Firmino, Mané.

Az első félidő nem a pazar játékról, hanem a sérülésekről szólt, főleg a Liverpool volt igazán peches, hiszen Mo Szalaht már a 31. percben le kellett cserélni. A Liverpool idei legjobb játékosa Sergio Ramosszal akadt össze, és olyan szerencsétlenül esett, hogy vállsérülés miatt képtelen volt folytatni a játékot. Nem sokkal később aztán a Madridnál is volt egy sérült, Carvajal nem tudta folytatni, Szalahhoz hasonlóan ő is sírva hagyta el a pályát.

Igazán komoly ziccere egyik csapatnak sem volt az első félidőben, a Liverpool kezdett jobban, Alexander-Arnoldnak volt egy viszonylag veszélyes lövése, majd a Real dominált, de Ronaldóék is csak egy lesgólig jutottak.

• Az első félidő számokban:

Squawka Football on Twitter

Real Madrid 0-0 Liverpool HT: Shots: 6-9 Pass accuracy: 90%-76% Chances created: 5-6 Possession: 67%-33% A tightly contested first half sees Mohamed Salah and Dani Carvajal forced off through injuries in tears.

A második félidő aztán rögtön egy Isco-kapufával indult, majd Karius hibázott egy akkorát, amire egyszerűen elfogytak a jelzők:

Sokáig viszont nem vezetett a Madrid, a Liverpool hamarabb összekapta magát a sokkból, mint a nézők, és Mané góljával egyenlített:

Nem sokkal később, a 61. percben beállt a gyengén játszó Isco helyére Gareth Bale, aztán négy perc múlva ollózott egy egészen fantasztikus gólt:

A Liverpool próbálkozott, Mané lőtt is egy kapufát, de úgy nem lehet BL-t nyerni, ha a kapusod két gólt ajándékoz a kétszeres címvédőnek. És Karius ezen a meccsen ezt csinálta, Bale távoli lövését is benézte:

A Real Madridot tehát idén sem lehetett legyőzni a Bajnokok Ligájában, zsinórban harmadszor Európa legjobb csapata a Madrid.

Real Madrid–Liverpool 3–1
Gólszerző: Benzema (51.), Bale (64., 83.) ill. Mané (55.)