Mladen Krstajic arról beszélt, hogy minőségben nem tudta felvenni a versenyt csapata a magyar válogatottal.

Magyarország 3–0-s győzelemmel kezdte az Eb-selejtezőt, sima meccsen, már az első félidőben három gólt szerezve legyőzte Bulgáriát.

Magabiztosan verte Bulgáriát a magyar válogatott

Nem nagy túlzás azt írni, hogy leiskolára a bolgárokat a magyar válogatott.

A meccs után a bolgárok szerb szövetségi kapitánya, Mladen Krstajic a két válogatott közötti különbségről beszélt:

„Nekünk nincsenek topligás játékosaink, akik ilyen sebességgel képesek játszani, és több sérültünk is van, kényszerű cserékre is volt szükség. (...)

A magyar játékosok erős európai klubokban játszanak. Ez már nem az a válogatott, mint tíz-tizenöt éve, ez a csapat méltó ellenfele volt az olaszoknak, angoloknak is, magasabb szintet képvisel. A magyar modell számunkra is követendő lehet a jövőre nézve. Szoboszlai Dominik például topligás, magas szinten futballozó labdarúgó, de nemcsak ő, többen is ezt a szintet képviselik a magyar csapatban.

Nekünk nincsenek olyan játékosaink, mint Magyarországnak vagy Szerbiának, ezt látni kell”

mondta a bolgár szövetségi kapitány, akinek csapata egy Montenegró és egy Magyarország elleni vereséggel kezdte az Eb-selejtezőt.

Marco Rossi értékelése:

Rossi a bolgárok elleni 3–0 után: Az első volt a legjobb félidő, amit megéltem a válogatott kispadján

51. alkalommal ült a magyar válogatott kispadján Marco Rossi, aki szerint az első volt a legjobb félidő, amit megélt a magyar válogatott kispadján.

(Fotó: Getty Images; via nso)