Miután egy fiatal osztrák srác bucira verte a Roland Garros negyeddöntőjében, Novak Djokovics annyira megroggyant, hogy akár félre is állhat.

A 12-szeres Grand Slam-győztes eddig ötből ötször győzte le Dominic Thiemet, a 23 éves osztráknak legutóbb Rómában egyetlen gém jutott, most meg nullára hozta a harmadik, mindent eldöntő szettet. A mentálisan mindig is bivalyerős Djokovics teljesen összeomlott, gyakorlatilag feladta (Thiem–Djokovics 7:6, 6:3, 6:0), majd elmondta, hogy már egy ideje nincs rendben.

Higgyék el, sok mindenen gondolkozom, az elmúlt pár hónapban meg pláne.”

A korábbi világelső azt sem tudta teljesen kizárni, hogy ideiglenesen felfüggeszti karrierjét, ha úgy tetszik, visszavonul.

A szerb nemrég kérte fel edzőnek Andre Agassit, ám nem emiatt vannak gondjai, azt mondta, hogy "izgatott", hogy az egykori sztárral dolgozhat.

„Ugyanakkor a játékkal szemben is felelősséggel tartozom, úgyhogy meglátjuk, mi lesz.”

Ezzel a vereséggel kicsúszott a világranglista első két helyéről, amire 2011 óta nem volt példa.

Mi a magunk részéről drukkolunk az egyik legszimpatikusabb és mindenképpen a legszórakoztatóbb teniszezőnek, sportolónak. Ennél nehezebb meccset is megnyert már.