A Videoton és a Haladás egy harmadosztályú, az MTK egy másodosztályú csapat ellen nem tudott nyerni és továbbjutni a Magyar Kupában.

A Videoton 2–1-re kapott ki idegenben a korábbi Fradi-edző, Prukner László harmadosztályú(!) Budafokjától, ami kissé kellemetlen. Olvasva a meccsbeszámolókat, a székesfehérváriak még így is az eredményre lehetnek a legbüszkébbek.

A Vidi kiesésénél talán már csak az MTK búcsúja az égőbb, a budapestiek ráadásul nem is egy (erősen) tartalékos csapattal hozták össze a bravúros 1–0-s vereséget a másodosztály 15. helyezettje, a Dorog ellen.

Ott van még a Haladás is, a szombathelyiek 3–3 után tizenegyespárbaj (5–3) tudtak alulmaradni az NB III-as Érd ellen.