Az Espanyol már egyszer megszakította a Barcelona győzelmi sorozatát a kupában, most kis híján a bajnokságban vette el a veretlenségét.

Így kezdte a barcelonai derbit a Barcelona, vagyis Ernesto Valverde, aki már utolérte Guardiolát, most pedig megelőzhette volna, ha nem kap ki csapata.

Az Espanyol egyszer már keresztbe vágott a Barcelonának, a győzelmi sorozatát szakította meg a kupában, ami után ugyan kiesett a kisebbik barcelonai csapat, de látszott, hogy jól megy a Barca ellen. Most Valverde kockáztatott, Messi csak a kispadon kezdett, akárcsak Jordi Alba, Sergi Roberto és Rakitic is. De nem is ez volt a legnagyobb nehézsége a katalánoknak, hanem a körülmények: szakadó eső, mély talaj.

Az első félidő legszebb jelenete Coutinho nevéhez fűződik, a brazil hatalmas kapufát lőtt.

A második félidőbe annyira állt már a víz a pályán, hogy képtelenség volt passzolni, pedig a Barca játékának ugye ez az alapja. És ebből szerzett vezetést is az Espanyol: egy eladott labda a középpályán, beívelés, fejes.

Úgy tűnt, a Barcelonának oda a veretlensége, mert képtelen volt helyzetbe kerülni, teljesen értékelhetetlen volt a pálya minősége, gyakorlatilag egy vízilabda meccset láthattunk. Ekkor már pályán volt Messi, aztán jött Jordi Alba is, és végül egy pontrúgás mentette meg a Barcelonát a vereségtől. 1–1

Messi szabadrúgását Piqué fejelte be, ezzel

Valverde lett a Barcelona történetének legjobban rajtoló edzője, ami a La Ligát illeti, 22 meccsen maradt veretlen.

A Barcelonának pillanatnyilag 12 pont az előnye az Atlétivel szemben, de a Madrid még játszik ma, a Real előtt viszont 19 pont a fórja Messiéknek.

(Fotó: Getty Images)

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?