A válogatott csapatkapitánya, Szalai Ádám a közösségi médiában reagált a németek elleni meccsre és úgy összességében az egész Eb-szereplésre.

Szalai fejes góljával került előnybe a magyar válogatott Münchenben, aztán Schäfer révén ismét vezettünk, a végeredmény 2–2 lett, így a bravúros eredmény összejött, a továbbjutás azonban nem.

Kétszer vezettünk a németek elleni Eb-meccsen, de a csoda nem jött össze

Óriásit játszott és küzdött a magyar válogatott Münchenben, de végül nem jött össze a továbbjutás.

A meccs után Szalai Ádám a különböző közösségi médiafelületein tett közzé egy érzelmes posztot.

„Fáj, nagyon fáj, talán még nem fájt ennyire, pedig egy ideje a része vagyok.

De a fájdalmamat kettő szó enyhíti.

Az egyik a CSAPAT szó fogalma, a másik pedig MAGYARNAK lenni. Nincs az életemnek szebb ajándéka: ezt a CSAPATOT vezetni, a MAGYAR HIMNUSZT énekelni, és a szívem fölött ezt a CÍMERT hordani!

Hajrá MAGYARORSZÁG!”

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

AdamSzalai (@adaam_s_) által megosztott bejegyzés

A meccs utáni nyilatkozatok:

Marco Rossi: Oroszlánként harcoltak a fiúk, büszkévé tették az országot

Az utolsó csoportmeccsén kétszer is vezetett a németek ellen a magyar válogatott, végül döntetlent játszott Münchenben, így a bravúros pontszerzés összejött, a továbbjutás azonban nem.

„Megbeszéltük félidőben, hogy ötven percig az életünkért fogunk küzdeni és futni”

Schäfer András, a németek elleni egyik magyar gólszerző nyilatkozta ezt a tegnapi Eb-meccs után.

A Barcelona ügyesen keverte a lapokat, történelmi szerződést írhat alá a Nike-val