Messi két gólt rúgott és adott két gólpasszt, a Barcelona otthon gurított egy nyolcast az újonc Huescának.

Ernesto Valverde a Huesca ellen is úgy érezte, hogy a lehető legerősebb Barcelonát kell a pályára küldenie, ennek az eredménye az lett, hogy a spanyol bajnok a Camp Nouban nyolcat rúgott a Huescának. A vendégek az első félidőben egész jól tartották magukat, megszerezték a vezetést, és a félidő végén is mindössze 3–2 volt Messiéknek.

A második félidő viszont már csak egy erősebb edzés volt a Barcának, lőttek még ötöt, 8–2 a végeredmény. A legvégén egyébként Messinek lett volna esélye a mesterhármasra, a tizenegyest azonban átadta Suáreznek. A Barcelona három forduló után száz százalékos, a jobb gólaránya miatt előzi meg a Real Madridot.

Összefoglaló:

Spanyol bajnokság, 3. forduló

Barcelona–Huesca 8–2

Gólszerzők: Messi (16., 61.), Pulido (24 – öngól), Suárez (39., 93+3), Dembélé (48.), Rakitic (52.), Alba (81.) ill. Cucho (3.), Gallar (42.)

A Barcelona ügyesen keverte a lapokat, történelmi szerződést írhat alá a Nike-val