Sokkal esélytelenebb volt, de tartalékos védelemmel is megverte a bajnok Chelsea-t az Arsenal az FA-kupa döntőjében.

Az első félidő totál másképp alakult, mint amire számítani lehetett. A Chelsea kábé 3-4 gólt kaphatott volna, csak a szerencsén múlott, hogy 45 perc után egy góllal vezetett az Arsenal. Amit Sánchez szerzett, les nem volt, kéz viszont annál inkább:

A második félidőben a Chelsea már aktívabb volt, benne volt a játékukban az egyenlítés, a gól helyett viszont egy Moses-kiállítás jött, a nigériainak volt már egy sárgája, amikor produkált egy totál értelmetlen műesést a tizenhatoson belül.

Costa viszont meglőtte a szokásos gólját, ezzel lett 1–1:

Három perc múlva viszont Ramsey fejesével ismét az Arsenal vezetett:

Az utolsó néhány perc valóságos tűzijáték volt, Costa egyenlíthetett volna, Özil pedig végleg eldönthette volna a meccset, nem tette, de az ágyúsok így is behúzták a 13. FA-kupa győzelmüket, ami rekord. Ahogy Wenger is csúcstartó, neki ez volt a hetedik, ennyit egyetlen menedzser sem nyert.