Federer talán maga sem tudja, hogyan nyert

Előbb önmagát kellett legyőznie, aztán jöhetett Coric - és mindkettő kegyetlen nehéz feladat volt. Végül meglett a rekord, olyan sorozattal kezdte az évet, mint még soha.

Hihetetlen meccset játszott Roger Federer a mindössze 21 éves Borna Coriccsal az Indian Wells-i tenisztorna elődöntőjében; nem ment neki a játék, miközben ellenfele szárnyalt.

Igen ám, de Federer valahogy összekaparta magát, a hatodik bréklabdáját végre kihasználta, így előbb a szetten belül egyenlített, aztán a meccsen is. Jöhetett a döntő játszma.

Federer fonájka azonban a harmadik szettben kezdett összeállni, akadozott tehát Coric alaptaktikája, a döntő játszma vége felé pedig elkezdett hibázgatni.

Federer egyenlített, majd egy elképesztő magabiztos adogatójátékot hozott, a végén látványos rövidítéssel zárva le a gémet (5:4 oda). Utána fogadóként fejezte be a meccset a svájci, akiről nem a rakkolós, fogcsikorgatva küzdős tenisz jut az eszünkbe, de ezen a napon erre volt szüksége a győzelemhez - és megcsinálta.

Soha ennyire jól nem kezdett évet: 17-0-s sorozatnál jár, 24 évesen 16-0-ig jutott, és már biztosan legalább két hétig világelső marad.

És talán zsinórban a harmadik tornagyőzelem is meglesz, de ahhoz az idén pazar formát futó Juan Martin Del Potrót kell legyőznie. Az argentin 6:2, 6:3-ra verte a második elődöntőben Milos Raonicot.