Lubics Szilvi negyedik(!) lett a világ egyik legkeményebb futóversenyén, az amerikai Badwater ultramaratonon, ami olyan mintha kemencében vagy szaunában futna az ember.

Hidd el, tényleg nem túloztunk, amikor azt írtuk, hogy ez a verseny olyan, mintha kemencében vagy szaunában futna az ember, ugyanis a kaliforniai Death Valley-ből (Halál-völgyből) startoló mezőnynek 135 mérföldön, azaz 217 kilométeren keresztül akár 50 Celsius-fokkal is meg kell küzdenie – az aszfalt hőmérséklete pedig 90-100 fokos is lehet –, ami ráaádsul rendkívűl erős széllel és a sivatag árnyékmentes, végtelen hosszú utjainak életörlő ingerszegénységével párosul.

A táv és a hőmérséklet félelmetes, nincs vita: emberfeletti erőt kíván. És az sem könnyíti a futók dolgát, hogy összesen 4450 méteres szintkülönbség – ez három emelkedőből tevődik össze – legyűrése után lehet csak célba érni a Whitney-csúcs lábánál.

Frissitőpont nincs, viszont minden versenyzőnek kötelező frissítőautóval és -személyzettel érkeznie, de itt is van egy fontos kitétel: a személyzet közül az egyik embernek teljesítőnek vagy a korábbi években frissítőnek kell lennie.

Ezen az extrém, brutál versenyen lett negyedik a hatszoros spartathlonos (ebből háromszor győztes, kétszer dobogós)

Lubics Szilvi, aki 36 óra, 9 perc, 12 másodperc alatt, és második magyar nőként teljesítette a távot.

Ha nem mondtuk volna még, a szintidő mindössze 48 óra volt.

Lubics Szilvia

Sziasztok! Nemrég értem vissza a versenyről a szállásunkra, és a telefonomat bekapcsolva teljesen meghatódtam. Köszönöm a szurkolást, a sok kedves üzenetet! A versenyről írok majd bővebben. Most csak...

Gratulálunk!

Ahogy Szőnyi Ferenc előtt sem tudunk elégszer kalapot emelni ő ugyanis

Egy magyar emberfeletti teljesítménnyel nyerte meg a világ legdurvább futóversenyét

Ötnapos futóverseny, 480 kilométer az indiai Himalája hágóin, ahol akár egy napon belül 40 fokos hőingással is meg kellet küzdeni. A szintidő 120 óra volt.

(Forrás / fotó: futasrolnoknek.hu, badwater.com / Facebook)