A Manchester United nagyon simán verte a Chelsea-t.

Rashford és Herrera góljával a United meglepően simán, de abszolút megérdemelten gyűrte le a listavezetőt (2–0), aki így már tíz egymást követő meccsén kapott gólt.

A manchesteriek jól felkészültek a Chelsea ellen, szervezett játékkal jól zárták a területeket és szinte végig domináltak – ami nem is annyira meglepő ebben az idényben az MU meccsein. A londoniaknál hiányzott a megszokott erő és lendület, amin Fabregas becserélése sem segített.

Gary Lineker szerint az első félidő taktikai mestermunka volt José Mourinhótól, ezt bizonyítja, hogy Antonio Conte csapata csak egy kapura lövési kísérletet tudott felmutatni 45 perc során, és 0, azaz nulla kaput eltaláló lövést a teljes meccsen.

Manchester United–Chelsea 2–0 (1–0)
Gól: Rashford (7.), Herrera (49.)