A Golden State Warriors Durant és Curry esélyt sem adott a Cleveland Cavaliersnek.

A tavalyi és a tavalyelőtti bajnok sorozatban harmadszor döntőzik egymás ellen – ilyen korábban nem volt még az NBA-ben, a GSW ráadásul veretlenül jutott a fináléba, amelynek az első meccsén lemosta a pályáról a Cavst. A GSW mind a négy negyedet megnyerte, a vége 113–91 lett. A meccs két legjobbja Durant és Curry volt. Előbbi 38 ponttal és 8-8 gólpasszal és lepattanóval zárt, Curry 28 pontig és 6 bedobott tripláig jutott.

A döntő a Cleveland eladott labdáinak száma volt, a bajnok 20–4-re nyerte ezt a csatát. És ha nem javulnak, akkor akár nagyon sima is lehet a párharc.

Durant legszebb megmozdulásai:

Az első meccs legszebb zsákolásai:

A következő meccset vasárnap játsszák, a párharc az egyik fél negyedik győzelméig tart.