Nagyon komoly meccset játszott a Sevilla és a Betis, meglepetésre a vendégek nyertek.

A vendég Betis már az első percben vezetést szerzett Ruiz góljával, majd Ben Yeder egyenlített, hogy aztán a Betis ismét vezetést szerezzen Fedal góljával, amire Kjaer válaszolt. A második félidő aztán a Betisé volt, két perc alatt kettőt lőtt a csapat, Durmisi és Leon góljával már ők vezettek. Az újabb gólra ismét csak két percet kellett várni, Lenglent szépített. Egyenlíteni azonban már nem tudott a Sevilla, sőt, a betises Tello még lőtt egyet, így 3–5 lett a sevillai derbi.

Ahol a két kapusnak összesen nulla védése volt, a nyolc gól mellett pedig volt kilenc sárga lap is.

A Sevilla ötödik, a Betis nyolcadik jelenleg a bajnokságban.