Nem jött össze Mexikónak a történelmi győzelem, továbbra sem képes legyőzni Portugáliát.

A két csapat a csoportkörben már találkozott egymással a tornán, akkor Ronaldóék már egészen elhitték, hogy megnyerték azt a meccset, de végül egy döntetlennel kellett beérniük.

A szülési szabadságát töltő Ronaldo nélküli Portugália folytatta remek sorozatát, és a Chile elleni elődöntőben kihagyott három tizenegyese után Mexikónak sem tudott büntetőből betalálni elsőre a bronzmeccsen: Rafael Márquez buktatta André Silvát, a sértett lövését Ochoa kivédte.

Ez a blama meg is bosszulta magát, Luís Netó ért bele szerencsétlenül Javier Hernández beadásába (0–1):

Egészen az utolsó pillanatig kellett várni az egyenlítésre, a 91. percben Pepe akrobatikus mozdulattal talpalta be a labdát a mexikói kapuba (1–1):

A hosszabbítás elején Mexikó volt tökösebb, de végül Adrien Silva csak megtörte az átkot és értékesített egy tizenegyest (2–1):

Tehát ami nem ment Portugáliának a Konföderációs Kupa elődöntőjében Ronaldóval, az összejött nélküle a bronzmeccsen: büntetőt értékesített a csapat és meccset nyert, ez most bronzot ért. Mexikónak pedig nem jött össze a történelmi siker, tovább továbbra sem tudja legyőzni a portugálokat.

Portugália–Mexikó 2–1 (0–0)
Gólszerzők: Neto (54. – öngól), Pepe (91.), A. Silva (104.)

Az este nyolcas döntőben a világbajnok a Copa América-győztessel találkozik, azaz Németország Chilével.