Nem hozott parádés játékot az alapszakasz első meccse, az Eagles otthon verte a Falconst.

Vihar miatt egy óra csúszással indult a szezon első meccse, és az első két negyedben nem is volt TD, szabálytalanság annál több, összesen 16. A félidőben 6–3-ra vezetett a Falcons.

A második félidő már pörgősebb volt, Jay Ajayi volt a döntőfaktor, az Eagles játékosa két TD-t futott. Az utolsó drive-ban lett volna esélye a fordításra a Falconsnak, 18–12 volt az állás a hazaiaknak, ha viszont Matt Ryan végigviszi a támadást és berúgják az extra pontot, nyert volna az Atlanta. Az Eagles védelme azonban a végén nagyon figyelt, az Atlanta már nem tudott pontot szerezni, így a bajnok győzelemmel kezdte a szezont.

Ajayi két TD-t szerzett, összesen 62 yardot futott, a másik oldalon Jones emelkedett ki, aki 169 elkapott yarddal zárt.