A Sevilla legyőzte a Dniprót (2–3), azaz (történelme során másodszor) megvédte, és begyűjtötte negyedik Európa-liga-címét. A spanyolok most egészen a Bajnokok Ligája-döntőig Európa trónján ülnek.

A Sevilla bizony most történelmet írt: korábban egyetlen csapat sem húzta be négyszer az UEFA-/EL-trófeát, az olyan csapatoknak, mint az Internek, a Juventusnak és a Liverpoolnak is csak háromszor sikerült.

Ezenkívül külön örülhetnek a spanyolok, győzelmükkel ugyanis a következő idényben a BL-ben indulhatnak, vagyis már biztos főtáblások.

• 7. perc – gyors akció végén Kalinic fejese gólt ért (1–0):

• 28. perc – Banega beadása után a nagy kavarodásban Krychowiak elé kerül a labda, gól (1–1):

• 31. perc – Bacca az üres kapuba lőtt, mert kicselezte a kapust, na meg kellett ehhez még Reyes zseniális passza is (1–2):

• 44. perc – Rotan szabadrúgásból 18 méterről bevarrta (2–2):

• 73. perc – Bacca gólja Vitolo labdájából (2–3):

A Barcelona ügyesen keverte a lapokat, történelmi szerződést írhat alá a Nike-val