Sportszerűség és szolidaritás csúcsra járatva Mexikóban.

A bajnokság 13. fordulójában a Tigres–Veracruz meccs elején meglehetősen bizarr jelenetek játszódtak le. A hírek szerint a vendégcsapat játékosai hónapok óta nem kaptak fizetést, ezért nem akartak pályára lépni, azonban a szövetség elnöke megfenyegette őket, hogy azonnali hatállyal kizárja a csapatot. Ezért végül pályára léptek, de csak ennyi. Meg sem mozdultak, a meccs legelején a passzivitásukkal tiltakoztak.

A középkezdés után csak álltak, vagy épp letérdeltek. De ez sem zavarta meg a Tigrest, melynek játékosai a jelek szerint nem kimondottan érzékenyek a szolidaritásra, vertek egy hármast, amíg a kollégák sztrájkoltak.

A harmadik, az ötödik és a nyolcadik percben is beemelték a tétlen kapus felett.

Alejandro Asmitia V. on Twitter

Algo HISTÓRICO en el futbol mexicano... #Veracruz se niega a jugar y #Tigres ya gana 0-2 #LigaMX al minuto 4 https://t.co/zTEr3itBKh

Eléggé alja, de ezzel nem törődtek a hazaiak, kiszolgálták a közönséget ilyen szép gólokkal:

MUNDIAL on Twitter

A hajrában szépített a Veracruz, 3–1 lett a vége. A fentiek alapján nem meglepő, hogy tök utolsó a bajnokságban, tizenhárom forduló után mindössze négy pontot szerzett

„Marozsán hamarosan odaérhet a top 10-be”