A Nike épp nemrég egy olyan humán tudományos kísérlettel próbálkozott, hogy a csúcs futócipőjükkel akarták bebizonyítani, hogy nincs lehetetlen az embernek, két óra alatt le lehet futni a maratont. Erre itt egy fiú, aki gumipapucsban nyomta le a félmaratont.

Eliud Kipchogének majdnem sikerült is a csúcskísérlet, de végül 25 másodperccel volt lassabb az álomhatárnál. Legközelebb lehet, hogy krokiban kellene megpróbálni, mert a 18 éves Benjamin Pachev bebizonyította, hogy jól működik a randa gumiizé.

Benjamin 1:11:53-as idővel a 16. helyre volt jó CROCSBAN az Indianapolisban rendezett 500 Festival Mini-Marathonon, az egész cipőmizéria kiötlője pedig a fater, Alexander volt, aki 1:16:07-et futott.

Tavaly 1:07:44-gyel felnőtt férfi magyar bajnokságot lehetett nyerni, a nőknél Kácser Zita 01:19:25-tel lett bajnok 2016-ban, vagyis Benjamin simán nyerte volna a felnőtt női OB-t.

Alexander, vagy ahogy becézik, Sascha azt mondta, az ösztönözte a családot arra, hogy Crocsot kezdjenek hordani, még futáshoz is, mert rájött, hogy a futócipő baromi drága lenne mind a 10 gyereke számára. A Crocsszal pénzt takarítanak meg, ugyanakkor hatékonynak tűnő futócipő is egyben.