Az első két meccs tükrében igencsak meglepő, hogy az Oklahoma és a Boston is egyenlíteni tudott, a Thunder viszonylag simán, a Celtics pedig hatalmas csatában. 2-2.

A Boston Celtics egy igazi thriller után egyenlített a Miami ellen, azután, hogy elég simán, 101-91-re hozta a harmadik találkozót. A negyediken, akárcsak Miamiban ismét hosszabbításra került sor, ám most a zöldek jöttek ki belőle győztesen. Az első félidőben 18-cal is vezetett már a 17 pontot, 14 lepattanót, öt blokkot jegyző Kevin Garnett vezette Celtics, ebből végül a félidőre 14 egységnyi maradt meg. A Jermaine O'Neal sérülése miatt centert játszó Garnett volt a meccs egyik hőse, a másik kettő természetesen Paul Pierce és Rajon Rondo. Előbbi 23 pontot rakott a közösbe, az irányító pedig 15 pontot és 15 asszisztot.
James triplájával egyenlíteni tudott a Heat a rendes játákidőben, ám Haslem révén viszont csupán egy kosarat szerzett a ráadásban, így végül két ponttal a bostoniak győztek, 2-2-re áll a döntő.

Hatalmasat játszott az Oklahoma-San Antonio nyugati döntő negyedik meccsén az alapszakasz gólkirálya (28.0), Kevin Durant - 36 ponttal terhelte meg a Spurs gyűrűjét, de ami igazán sokkoló az az utolsó hét percben szerzett 18 pont! Amikot Durant elkapja a fonalat, lehetetlen megállítani, a döntő faktor azonban nem csak ő volt, hanem a kiegészítőemberek. Ezen a negyedik meccsen a spanyol Serge Ibaka hozott extrát, olyannyira, hogy élete meccsét játszva, 26 pontot dobott, 11 kísérletéből 11-et a helyére tett! Mellesleg ez karriercsúcs. Pedig eddig ő kizárólag védekezésben volt klasszis. Kendrick Perkins és Thabo Sefolosha is, a center 15 egységet hintett a negyedik, a svájci pedig szezoncsúcsot jelentő 19-et a harmadik mérkőzésen. Így elbírta az Oklahoma City Thunder, hogy Westbrook megálljon 10, majd hét pontnál. Onnan jött a segítség támadásban, ahonnan nem várták: a két védőspecialista légióstól.
A harmadik meccset húsz ponttal behúzó OKC (102-82) a negyediket tehát Durant elképesztő hajrájával és fantasztikus csapatjátékkal hat ponttal megnyerte. És egyenlített.

• Legjobb dobók: Durant 36/3, Ibaka 26, Perkins 15; illetve Duncan 21, Leonard 17/3, Ginóbili 13/6

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán