Barca-csúcs, Real-gála, Ibra-csoda, Sow-show, Götze pimaszság és botló angol sztárgárdák. 46.hét

A legszebbek

Zlatan Ibrahimovic még a hét elején lőtt találatával került a listánkra, ám mivel a PSG svéd középcsatára talán az év(tized) egyik legnagyobb gólját szerezte, nem hagyhattuk ki: Ibra közel harminc méterről, a méretei ellenére (195 cm/95 kg) tőle nem szokatlan, akrobatikus mozdulattal, ollózva talált Joe Hart kapujába a Svédország–Anglia válogatott mérkőzésen.

A szenegáli Moussa Sow egy ollózós góllal került fel a Puskás-díj jelöltjei közé, és hogy nem volt véletlen az a csodás dugó, azt most is bebizonyította a Fenerbahçe támadója. Sow-show.

A magyar legszebbek

Két nagyszerű gólt is láthattunk a Honvéd és a Haladás fordulózáró meccsén, mégpedig két tehetséges magyar fiataltól – Vécsei Bálint ballábas vezetőgóljára Ugrai Roland válaszolt egy igen mutatós bombával.

A legpimaszabb gólok

A Dortmund–Fürth német bajnoki meccsen nálunk Stieber Zoltán és Mario Götze volt a főszereplő, noha Lewandowski két gólt is lőtt. A magyar szélső már a harmadik gólját lőtte a zöld-fehérek mezében, mindhármat idegenben, mégpedig a legutóbbi három kirándulás alkalmával. Amíg a Hoffenheim ellen erőből vágta be, most ésszel, finoman emelt a kapuba. Stieber szép pöccintéssel egyenlített, ám a meccs legszebb mozdulata Götzéé: a német válogatott középpályás elképesztően pimasz és higgadt gólt szerzett.

A legújabb csatársztár

Stephan El Shaarawy, azaz a Fáraó. Jegyezzük meg jól ezt a nevet, jelenleg úgy fest, ő a Milan legújabb csatársztárja, sőt, hamarosan a világ legjobbjai közé kerülhet. Az egyiptomi származású olasz srác a Napoli elleni bajnokin 2–0-s hazai vezetés után két gólt lőtt és szerzett egy pontot a Milannak. A húszéves támadónak ez volt a kilencedik és a tizedik találata, amivel egyrészt vezeti a Serie A góllövőlistáját, másrészt övé a Milan bajnoki góljainak fele!

A legmegosztóbb

Az, hogy Luis Suárez zseniális labdarúgó, aligha vonhatja kétségbe bárki is. Már elnevezték a Liverpool Messijének is, ami abból a szempontból nem is túlzás, mekkora hatással van a vörösökre az uruguayi támadó: a 'Pool 17 góljából tízet ő szerzett! A Wigan ellen is duplázott a a helyzeteit kíméletlenül kihasználó Suárez. De nem csak ebben kíméletlen, a forró feje miatt sokszor került már komoly bajba, most is akadt egy elég csúnya belépője (3:27-nél), amiért utólag még befigyelhet egy (újabb) eltiltás.

A legújabb Barca-csúcs

Ismét nyert a Barcelona, a 12. fordulóban a Real Zaragoza volt az áldozat – ezzel a győzelemmel 11–1–0-s mérleggel állnak a katalánok, ami minden idők legjobb spanyol bajnoki rajtja. A 3–1-es siker alkalmával ezúttal Song énekelte a vokált az újabb Messi-előadáson: az argentin, akárcsak a múlt héten, most is kétszer talált a kapuba (78-nál jár 2012-ben), a két gólja között pedig a nyáron igazolt Alex Song megszerezte első barcelonai gólját.

A leglazább

Könnyed, laza sikeren van túl ismét a Real Madrid, ezúttal az Athletic Bilbao szaladt bele a késbe. Jon Aurtenetxe öngóljával már a 12. percben megtört a Bilbao védelme, a szünetre 3–1-es madridi vezetéssel vonultak el a felek. A második félidőben a két török származású német, Mesut Özil és Sami Khedira is betalált, így lett közte négy.

A legnagyobb meglepetések

A legváratlanabb eredmények most Angliából érkeztek, a Manchester United és a Chelsea is kikapott, két igencsak verhető ellenféltől. A vörös ördögök Norwichban, a londoni kékek Birminghamben hagytak fontos három pontot. Alex Ferguson tanítványai 1–0-ra kaptak ki az öt forduló óta veretlen kanáriktól, de a Chelsea ezt nem tudta kihasználni, mert ugyan Eden Hazard még egyenlíteni tudott a gyors hazai gól után, 2–1-re alulmaradt a West Bromwich pályáján. A forduló nyertese így a City volt, mely 5–0-s sikerével a tabella élére ugrott.