Szép magyar gólok, hatalmas Ronaldo-löket, őrült MU-meccs, pocsék Benítez-antré, elképesztő Fradi-fordítás és mesterhármas tizenegyesből. 48. hét.

A legnagyobb jobbos löketek

Dzsudzsák Balázs, azaz, ahogy mostanában látni, Балаж Джуджак egyre jobb formát mutat a Dinamo Moszkvában, a Rubin Kazany ellen már a negyedik bajnoki gólját szerezte. Dzsudzsi a 30. percben a gyengébbik lábával, a jobbal suhintott a tatárok kapujába, a fővárosiak pedig 3–0-ra legyőzték a vendégeket.

Szintén jobbal bombázott a kapuba Cristiano Ronaldo, ám a portugálnak az az ügyesebb lába. A Real Madrid támadója kisebb hullámvölgyben volt az elmúlt hetekben, az utóbbi négy meccsen nem lőtt gólt. Igen, ez nála már hullámvölgynek számít, hiszen alapból ipari mennyiségben termeli a gólokat. Ráadásul ki is kezdték Cét, hiszen a korábban életveszélyes szabadrúgásai mostanság a lelátó legfelső soraiban kötöttek ki. Persze Ronaldo nem arról híres, hogy feladná a próbálkozást, ennek gyümölcsét a városi derbin láthattuk. Egy föld-levegő rakétát küldött az Atlético kapujába.

A legfontosabb és legszebb fejes

Szalai. Már megint Szalai. A Mainz centere kiváló szezont fut, Ádám most Huszti Szabolcs csapatát, a Hannovert szomorította a 89. percben bólintott győztes góllal. Emberhátrányban! Úgy érkezett és úgy fejelt a hosszúba, ahogy azt tanítják. Ez volt a kilencedik bajnoki találata Szalainak, amivel holtversenyben vezeti a Bundesliga góllövőlistáját.

A legőrültebb kezdés

Readingben játszották a hétvége, de talán az idény legjobb első félidejét – hét gól esett 34 perc alatt! A nyolcadik percben szerzett vezetést a hazai gárda, majd a 16.-ban már a vörös ördögöknél volt az előny. Alig hét perc múlva ismét a Reading állt jobban, ám Rooney és Van Persie góljával négy perc alatt fordított a Manchester. Aztán a maradék egy órában több gól nem is esett, 4–3-ra nyert idegenben az MU.

A legnagyobb meglepetés

Már említettük korábban, hogy az angol nagycsapatok közül nem nagyon megy a Liverpoolnak, ám érdemes kiemelni az Arsenal mélyrepülését is: csak a tizedik helyen állnak, az előző hat fordulóban egyetlen meccset nyertek Wenger tanítványai. Viszont legalább négy forduló óta veretlenek voltak. Most azonban hazai gyepen, az Emiratesben kaptak ki Walcotték, mégpedig a Swansea-tól. A kis költségvetésű walesi egylet hat forduló óta veretlen, ám azért arra kevesen számítottak, hogy Londonban verik az Arsenalt, és megelőzik a tabellán.

A Valencia hazai veresége sem volt kalkulálható, hiszen 5–1–0-s mérleggel várták a Real Sociedadot. De nem is annyira a vereség lehet a fájó, hanem annak mértéke: 5–2-es csúnya verésbe szaladtak bele. Mivel az előző fordulóban Málagában egy 4–0-s alázást éltek meg, a Valencia elnöke, Manuel Llorente besokallt és menesztette Mauricio Pellegrino vezetőedzőt.

A legpocsékabb edzőváltás

Botrányosan fogadták a Chelsea szurkolói a bő egy hete kinevezett új szakvezetőt, Rafa Benítezt. A Manchester City elleni rangadón tiltakozó transzparensekkel volt teli a stadion (Rafa takarodj!, Isten hozott a cirkuszban, a főszerepben a kövér Rafa mint új bohóc!, A Chelsea-szurkolók nem felejtenek) és nem épp hízelgő rigmusokat skandáltak a kékek hívei a korábban a Liverpoolt vezető spanyolról (Kapd be, Benítez, nem látunk szívesen!). Az a meccs iksz lett, majd a hétközi fordulóban egy újabb 0–0 következett a Fulham ellen, így a West Ham elleni 3–1-es vereség után már azt találgathatjuk, mikor fogy el Abramovics türelme. Pedig a 13. percben Mata góljával még a Chelsea vezetett, ám az utolsó négy percben két gólt is kaptak a kékek, ezzel Benítez lett minden idők legrosszabbul rajtoló Chelsea-edzője. Lehet, hogy ő lesz minden idők legkorábban kirúgott edzője is...?

A legszebb gólok meccse

A Napoli könnyedén, igen nagy fölényben játszva 5–1-re verte a Pescarát, méghozzá meglehetősen mutatós gólokkal: először Gökhan Inler verte be jobb lábbal jó húsz méterről, majd Marek Hamsík emelgetett három védő között mielőtt elgurított volna a kapus mellett. Kis mázlija is volt a szlováknak, de így is nagyon szépre sikerült a jelenet. Persze Edinson Cavani sem maradhatott ki a gólgyártásból, de nem az uruguayi két találata, hanem Inler második bombája érdemel kiemelést – a svájci ugyanúgy húszról, jobbal küldte rá, ám most a rövidbe, a kapufát is érintve vágódott Perin kapus mögé.

A legtöbb tizenegyes

Az NB I utolsó helyén tanyázó Siófok otthon, hétgólos mérkőzésen verte meg 4–3-ra az utolsó előtti helyezett Egert. A hazaiak középpályása, Melczer Vilmos mesterhármast jegyzett a kiesési rangadón, igaz, mind a három találat büntetőből született. Ki gondolja úgy, hogy kicsit könnyű síppal lettek befújva a büntetők?

A legnagyobb fordítás

A múlt héten írtuk, hogy megdobbant a Fradi-szív Kecskeméten. Nos, most nem csak hogy dobbant, hanem a második félidőben ütemesen vert – a Fradi ismét kétgólos hátrányba került, ám a Pécs ellen nem csak az egyenlítés, hanem a győzelem is összejött. A zöldek a 71. percig 0–2-re álltak hazai pályán, úgy festett, pocsék meccsel zárják a bajnoki évet. Aztán Böde Dániel fejese felébresztette az esélyeket, hat perc múlva meg már egálra álltak a felek. A 94. percben pedig ismét az FTC legújabb sztárja, Böde érkezett és négy méterről védhetetlenül a kapuba csúsztatott. Zengett is az Albert-stadion, hatalmas meccset nyert a Ferencváros.
A meccs legszebb jelenete azonban Wittrédi Dávidé, a Pécs irányítója zseniális gólt lőtt, talán a hétvége legszebbjét.