"Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút." Bár George R. R. Martin valószínűleg nem a mobilpiaci trendekre gondolt, amikor ezt a bölcsességet papírra vetette, mindenesetre szavai az Asushoz is elértek: a tajvani gyártó izomból feltűrte az ingujját, és az eddigi középutas megoldások helyett egy olyan telefont pakolt össze, ami eséllyel tudja felvenni a harcot a nagy gyártók csúcsmodelljei ellen.

Ez persze annyira nem új hír, hiszen az Asus már a májusi Computexen bemutatta a ZenFone 3 Deluxe-ot, ami miatt viszont a téma újra aktuális lett, az a magyarországi megjelenés: az Asus új telefonjait mától lehet kapni a hazai boltokban, ennek apropóján pedig egy bemutató keretében ki is próbálhattuk az új vasakat.

A kínálat három telefonnal bővül: a középkategóriás ZenFone 3-mal, a hatalmas akksival feszerelt ZenFone 3 Max-szal, de a legizgalmasabb természetesen a Deluxe, ami semmivel sem marad el a patinásabb gyártók csúcsmodelljeitől.

Annyira nem marad el, hogy valószínűleg ez az első, hazai boltokban is kapható telefon, amiben 6 GB RAM van. Ez a legújabb Snapdragon 820 procival együtt az egyik legerősebb telefonná teszi az Asus készülékét - legalább is papíron.

Hogy mit tud élesben, azt egy sebtében lefuttatott benchmark teszttel sikerült kideríteni: az Antutu 122 ezer pontot dobott a telefonra, ami nagyjából megegyezik az LG G5 és a Samsung Galaxy S7 pontszámaival.

Nem lehet panasz a telefon megjelenésére sem, ami teljes fémborítást kapott, a gyönyörű, titánium szürke fényezést pedig egy árva keresztbe lógó antenna sem zavarja meg. Bár az 5,7 colos kijelzővel szerelt ZenFone 3 Deluxe egyáltalán nem kicsi, viszont annál vékonyabb, így összességében kényelmesen lehet egy kézzel is kezelni.

Nem okoz csalódást a ZenUI felhasználói felület sem, ami semmit sem veszített eddigi szépségéből, és olyan okos programokkal érkezik, mint a Zenfone készülék karbantartó, ami gyakorlatilag egy vegyesbolt: egy helyen érhetjük el vele az emlékeztetőket, a különböző ellenőrző teszteket (mikrofontól a kameráig), valamint az Asus Mobile Managert, ami tárhely-kezelő, akksi kímélő és még sok minden más egyben.

A telefonban egy 23 megapixeles, autofókusszal és optikai valamint elektronikus képstabilizátorral felszerelt kamera kapott helyet; bár a vele készült fotókat nem tudtuk odatenni más gépekkel készült fotók mellé, de annyi biztos, hogy a ZenFone 3 kamerája szupergyors, és meglehetősen jó színhűségű, élénk képeket készít. Videófelvételnél pedig akár 4K-ban is rögzíthetünk vele.

A telefonból nem hiányozhatnak az olyan, ma már szinte alapvetőnek számító dolgok sem, mint az USB-C-csatlakozó és az ujjlenyomat olvasó, ami a ZenFone 3-ban a telefon hátlapjára, a kamera alá került.

Amit a ZenFone 3-mal kapcsolatban negatívumként fel lehet hozni, az talán a kijelző felbontása, ami a legtöbb idei csúcsmodellel ellentétben csak full HD, igaz, cserébe Super AMOLED, vagyis a színei szebbek mint néhány konkurensé. Egy másik apróság, hogy folyamatos terhelés mellett a telefon eléggé melegszik (főleg a teteje felé), de ehhez azért tegyük hozzá, hogy egy benchmark-tesztnél keményebb terhelésnek a valóságban soha nem lesz kitéve a telefon.

Az igazán szomorú viszont a telefon ára, ami a külföldi 500 dollárról (kb. 142 ezer forint) valahogy felszaladt 240 ezerre. Persze a képességei alapján nem mondhatjuk, hogy ez felháborítóan sok, hiszen akkor fel kéne háborodnunk a Galaxy S7 edge 260 ezer forintos és az iPhone 7 Plus 300 ezer forintos árán is, de az biztos, hogy egy kicsit visszafogottabb árcédulával a ZenFone 3 Deluxe-nak sokkal jobb esélyei lettek volna, hogy jelentős rajongói tömegbázist szerezzen magának.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Összedőlt egy 2,5 kilométeres baltimore-i híd, miután nekiment egy konténerszállító hajó

A középkategória csúcsa – kipróbáltuk a Redmi Note 13 Pro+ 5G-t

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés