Londonban volt lehetőségünk személyesen is kipróbálni a Huawei új csúcstelefonját, így elmondhatjuk, mi igaz a szépen hangzó ígéretekből.

Röviden: minden, de azért kifejtjük részletesebben is.

A Huawei Mate 20 Pro kétségkívül legizgalmasabb funkciója a kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó, hiszen Magyarországon ez lesz az első telefon, ami ilyen technológiával rendelkezik. Tapasztalataink alapján a kijelzőbe épített szenzor van olyan megbízható, mint egy hagyományos ujjlenyomat-olvasó, és ha kicsit lassabb is, a különbség legfeljebb tizedmásodpercekben mérhető.

Persze az is igaz, hogy ideális esetben (vagyis ha van arcod) nem lesz rá szükséged, ugyanis az iPhone X-hez hasonló 3D-s arcazonosítás olyan parádésan működik, hogy mellette az ujjlenyomat-olvasó szinte fölöslegesnek tűnik. A szenzorok pillanatok alatt felismerik az arcunkat tök sötétben is, és ha beállítjuk, hogy a telefont felvéve automatikusan bekapcsoljon a kijelző, akkor szó szerint egy mozdulattal oldhatjuk fel a telefont.

Szintén nem okoz csalódást a hat nanométeres Kirin 980 processzor, ami az általunk lefuttatott benchmark tesztek alapján a Mali-G76 GPU-val és 6 GB RAM-mal együtt jelenleg messze a legerősebb androidos telefonná teszik a Mate 20 Prót. Ehhez mondjuk külön be kell kapcsolnunk a teljesítmény üzemmódot, ami alapból valószínűleg az akksi kímélése érdekében van kikapcsolva. Érdekes, hogy a Huawei két NPU segédprocit is pakolt a Kirin 980-ba, amelyek a mesterséges intelligenciával kapcsolatos számításokat segítik. Hogy ez mekkora változást fog hozni a korábbi egy NPU-hoz képest, egyelőre nem tudjuk, de az biztos, hogy a Huawei elég sokat melózott az MI-funkciókon, a fotós rásegítés mellett a Mate 20 Pro többek között már arra is képes, hogy egy kép alapján megbecsülje az ételek kalóriaértékét.

A Mate 20 kamerája érzésünk szerint nem sokat változott a P20-hoz képest, de ez annyira nem is meglepő, hiszen jelenleg minden gyártó azon ügyködik, hogy fotós képességekben valahogy a közelébe kerüljön a Huawei csúcsmobiljának. Azért ezen a téren is vannak újdonságok, például hogy a monokróm lencse helyére nagy látószögű lencse került, aztán ott vannak a különböző portréfotó-módok, valamint a tárgyak lemodellezése, amit a telefon élőben képes animálni. Ezt a funkciót sajnos egyelőre nem tudtuk kipróbálni, mivel csak később, egy külön alkalmazással lesz elérhető.

A Huawei Mate 20 Pro az elődjénél jóval nagyobb, 6,4 colos AMOLED kijelzőt kapott, ami az oldalain hajlított, így a képernyő tetejébe belógó kamerafüllel együtt a telefon nagyjából úgy néz ki, mintha az iPhone X-et keresztezték volna a Samsung Galaxy S9-cel. A telefon a méretes kijelző ellenére egyáltalán nem tűnik túl nagynak, sőt, kifejezetten könnyedén lehet egy kézzel kezelni, és más üveg hátlapú telefonokkal ellentétben egyáltalán nem csúszkál az ember kezében.

Említésre méltó még a sztereó hangszóró is, ami hangminőségben a legjobbak közé tartozik, és apró érdekesség, hogy a Huawei az alsó hangszórót az USB-C-csatlakozóba rejtette, így egyáltalán nem látszik. Sajna jack-csatlakozót csak a sima Mate 20-on találunk, cserébe a telefonhoz gyárilag kapunk egy USB-C-jack átalakítót.

A Mate 20 Prónak emellett is számtalan előnyös tulajdonsága van, mint a szupergyors töltés és a 4200 mAh-os akksitól várható kiemelkedő üzemidő, de ezeket egyelőre nem tudtuk tesztelni. Ahogy viszont a fentiekből is kiderül, üzemidő ide vagy oda, a Mate 20 Pro egy egészen fantasztikus telefonnak tűnik így elsőre, ami joggal tarthat igényt akár az év legjobb telefonja címre is, és egész biztosan hatalmas siker lesz.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A cipőkollekció, melyben kompromisszumok nélkül lehetsz szabad, egyedi és vagány

Menhelyről? Tenyésztőtől? Honnan legyen kutyád?

Ez történik, ha utcán nyitod ki egy utasszállító evakuációs vészcsúszdáját

További cikkeink a témában