Na ez egy olyan kérdés, ami még soha nem jutott eszünkbe: vajon milyen zenét írnának a Naprendszer bolygói, ha tudnának zenélni? És a válasz...

Hogy elég altatósat, ahogy ezen az oldalon magad is meghallgathatod.

Luke Twymannak még 2010-ben támadt az az igen jó ötlete, hogy a bolygók egymáshoz viszonyított mozgását átkonvertálja hangokká, és mivel a csillagászat az utóbbi időben újra a figyelem középpontjába került, elérkezettnek látta az időt, hogy felélessze a Solarbeat-projektet.

Az így létrehozott zenemű egyébként nem csak kiváló meditációs zene, de egészen érdekes dolgok is kiderülnek belőle: például az, hogy a Merkúr 1033-szor kerüli meg a Napot, amíg a Plútó egyszer, ami pontosan 249 földi évnek felel meg. Ez amúgy azt jelenti, hogy amióta a Naprendszer legkisebb (majdnem) bolygója utoljára ott volt, ahol most, azóta lement egy francia forradalom, egy Napóleon, egy amerikai függetlenségi és polgárháború, az autó, a repülés és a számítógép feltalálása, meg persze a komplett XX. század Einstenestül, világháborústól. Durva.

(Ja, hogy a programról is mondjunk valamit: jobb oldalt tudod állítani a bolygók keringési sebességét, meg a hangszíneket, a visszhangot, a vibrációt és a basszust is. Jó szórakozást!)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Felvételen, ahogy egy galaxis elszívja egy másik galaxis anyagát

További cikkeink a témában
Egy illat azoknak, akik nem ismerik a félelmet – NOVELLISTA Unique Wood
Hirdetés