Sőt, egy másik példány ennél majdnem háromszor drágábban kelt el, pedig csak egy 1 MHz-es proci és 4 KB RAM van benne.

Hogy miért ennyire drága, arra nagyon egyszerű a magyarázat: az 1976-ban gyártott gép annak a kétszáz darab Apple 1 számítógépnek az egyike, amivel Steve Jobs és Steve Wozniak megtették az első lépést a világ meghódítása felé (és nagyjából az utolsó olyan Apple-termék, amin Jobs a saját két kezével is dolgozott).

Ami azt illeti, a nyitókép (amin egy másik, korábban elárverezett Apple 1 látható) kicsit csalóka, hiszen az eredeti Apple 1 tulajdonképpen csak a középen látható alaplap volt, amihez a monitort és a billentyűzetet külön kellett csatlakoztatni. Vagyis a vásárló tulajdonképpen ezt vette meg százmillióért:

Viszont a gép 1976-ban már ezzel is forradalminak számított. Ennek megfelelően nem is volt olcsó: 666,66 dollárba került, ami reálértéken ma 2865 dollárt, vagyis közel 782 ezer forintot jelentene. A Christie's aukcióján viszont valaki ennél is jóval többet, 355 ezer dollárt ajánlott érte, és ez még a közelében sincs a rekordnak: az aukciósház korábban 600 és 905 ezer dollárért is árverezett már el Apple 1-et, vagyis volt olyan számítógép, amit 250 millió forintért vettek meg.

(Fotó: AFP, Christie's)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A köztévé új műsorvezetője nem ember, a mesterséges intelligencia hozta létre

1973-ban több mint egy óráig tartott a teljes napfogyatkozás egy repülő utasainak

További cikkeink a témában
Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?
Hirdetés