Ez pedig az, hogy a látványos bőr hátlapot német cérnával varrták össze. De ennél azért jóval fontosabb dolgokat is megtudtunk az LG csúcstelefonjának magyarországi bemutatóján.

Akik próbálták már, azoknak egybehangzó véleménye, hogy az idei top telefonok közül az LG G4 az egyetlen, ami komolyabb fejfájást okozhat a Samsung Galaxy S6-nak, így kíváncsian vártam, hogy mit tud nekem mutatni élőben a telefon. Nem kellett csalódnom, a G4 élőben is pont olyan minőségi telefon benyomását kelti, mint ahogy arra a képek alapján számítani lehetett.

Ha pusztán a számokból indulunk ki, akkor az összehasonlítás persze nagyrészt értelmét veszti, hiszen a Samsungnak a legújabb Exynos procival azért jó alaposan sikerült felülmúlnia a Qualcommot, a G4-be meg nem is a legerősebb Snapdragon 810 került, hanem a hatmagos Snapdragon 808.

De ez a vásárlókat úgysem érdekli.

Vagy legalább is kérdés, hogy mennyire érdekli őket, hiszen ezt a teljesítményt jelenleg maximum a virtuális valóság-tartalmak tudják kiaknázni (de inkább azok sem), a VR viszont egyelőre annyira bejáratós stádiumban van, hogy az LG nemrég bejelentett új virtuális valóság-szemüvege talán el sem jut hozzánk. A sajtótájékoztató után beszélgettem Méhes Lászlóval, az LG termékspecialistájával, és az a szomorú helyzet, hogy jelenleg semmi nem utal arra, hogy a szemüveg a közeljövőben Magyarországra érkezne.

Reménykedni azért lehet, elvégre másfél évvel ezelőtt az első G Flex is úgy indult, hogy a koreai piacon, limitált szériában megjelenő telefon lesz, aztán a sikerét látva az LG pillanatok alatt úgy döntött, hogy bevezeti a világpiacon is a hajlított kijelzős telefont.

De miért szeretik az emberek a hajlított kijelzőt?

Az ívelt kijelző amúgy annyira bejött az LG-nek, hogy azóta gyakorlatilag a védjegyükké vált, az új szériából a G Flex 2 mellett már a középkategóriás Spirit és maga a G4 is enyhén hajlított kijelzőt kapott. Ebből a gyakorlatban alig látni valamit, érezni viszont annál inkább érezhető, hiszen az ember tenyeréhez sokkal jobban tapadó bőr hátlap és a slim arc dizájn (így nevezik marketinges nyelven az ívelt formát) együttesen azt eredményezik, hogy az LG G4-et kifejezetten kényelmesen lehet kezelni. A felső értesítési panelt olyan természetesen, nyújtózkodás nélkül húzod le az 5,5 colos kijelzőn, mintha egész életedben erre készültél volna.

A bőr hátlapból egyébként elméletben van bordó, citromsárga és világoskék is, de hozzánk csak a fekete és világosbarna jut el, köszi, konzervatív magyar vásárlók.

Valahol itt kezdődik a fotózás

Bár a bemutatón természetesen ott voltak az elmúlt nyolc évben rendezett összes mobilbemutató visszatérő vendégei, a jobb üzemidő, a szebb kijelző és a nagyobb teljesítmény is, az LG nem meglepő módon a telefon fotós képességeire hegyezte ki az eventet, hiszen ez az, amiben a G4 igazán nagyot megy. A többszörös sajótfotó díjas Pályi Zsófi például olyan szépeket mondott a telóról, mint hogy

"Tudnék olyan anyagot hazahozni, amit egy újságban is leadhatnék."

Nem kérdeztem tőle, hogy ez mennyire túlzás, főleg, mert én már a Galaxy S6-nál is ugyanezt éreztem, de az én véleményem ebben a kérdésben nagyjából annyira fajsúlyos, mintha Mike Tyson próbálna értekezni az általános relativitás-elméletről. A külföldi sajtóban megjelent összehasonlító tesztek alapján mindenesetre úgy tűnik, hogy az LG-nek valóban sikerült egy hajszállal megvernie az eddig etalonnak tűnő Galaxy S6-ot is, főként a színek telítettségében látszik komolyabb különbség.

Az biztos, hogy a G4-ben számos olyan fotós funkció felbukkan, ami telefonoktól minimum szokatlan, mint például

  • a RAW formátum,
  • az 50-2700-as ISO-skála,
  • a váratlanul széles manuális beállítások,
  • a hisztogram, ami erős ellenfényben is megmondja, hogy látszani fog-e a téma a képen,
  • meg a szintmérő, hogy ne legyenek ferdék a fotók.

És persze az f1.8-as lencsevilágosság, amit az LG annyira behirdetett, hogy talán már az albán kecskepásztorok is tudnak róla, és az éjszakai fotók világosságát hivatott elősegíteni. Okos ötlet, hogy az alsó hangerőgombot kétszer lenyomva a telefon automatikusan átvált a kamerára, és rögtön készít is egy képet, így elvileg kevesebb, mint egy másodperc alatt fotózhatunk, ha action van.

Hogy az LG G4 mennyivel jobb vagy rosszabb a Galaxy S6-nál, azt néhány perces nézegetés és fogdosás után természetesen lehetetlen megmondani, mindenesetre élőben talán még minőségibb telefon benyomását keltette, mint amire számítottam.

Árban nagyjából ugyanott van, mint a sima Galaxy S6, így ha a kettő közül készülsz választani, akkor egy alaposabb kipróbálást mindenképpen érdemes beiktatni valamelyik márkaboltban vagy szolgáltatónál, mielőtt meghozod a végleges döntést.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

A világ legvékonyabb spagettije szabad szemmel láthatatlan, viszont kiváló kötszer készülhet majd belőle

További cikkeink a témában