Ha egy telefont Lumiának hívnak, annak muszáj sötétben is jól működnie, ezért a Lumia 925-öt kicsit megtúráztattuk a budapesti éjszakában.

Bevallom, elsőre kicsit tanácstalanul vettem kézbe a készüléket. Nem vagyok nagy fotómágus, de még csak hobbifotós sem, a mostani telómmal például két év alatt legfeljebb néhány tucat képet lőttem. A 920-as elődhöz csak futólag volt szerencsém, így nem sok ötletem volt, hogy mire számítsak a 925-től: forgattam, tapogattam, szagolgattam, és közben azon gondolkoztam, hogy a nyolc megapixeles kamera azért nem olyan nagy rántás, amivel egy szűz kéz csodákat tudna művelni. Aztán a metróban próbaképpen kattintottam néhányat, és voilá.

Kezdők szerencséje – mondhatnánk erre, hiszen még azt sem láttam, hogy pontosan mit fogok lefényképezni, az eredmény mégis káprázatos lett. A színcsere és a homályosítás nem utólagos Photoshop eredménye, ezt a Nokia Creative Studio alapból tudja, és nagyjából annyi idő volt megcsinálni, amíg a mozgólépcső tetejére értem.

A gyorsan jött siker meghozta a kedvemet a kattintgatáshoz, ezért az Erzsébet téren meggyőztem a deszkás srácokat, hogy zúzzanak nekem néhány trükköt. A szerencseszéria folytatódott.

Ezeket a fotókat már Nokia Smart Cammel csináltam, ami a Lumia 925 egyik legérdekesebb funkciója. A tíz fotóból álló sorozatból kiválaszthatod a legjobbat, összefűzheted őket, kiemelheted a mozgó elemeket, és ha a tökéletes fotó közben valaki bezavart a képbe, akkor egy hanyag kézmozdulattal eltüntetheted az illetőt. Tiszta gengszterfíling.

A Nokia Smart Cam leghasznosabb funkciója viszont a csoportképeknél mutatkozik meg, ezért a szerkesztőségben összerántottam a csapatot egy spontán fotózásra. Tomi azonnal felvette a pókerarcot, a többieknek viszont időbe telt a ráhangolódás, ezért bedobtam az arccsere funkciót. Ezzel az okos kis trükkel többé nincsenek rosszul sikerült képek, hiszen ha valaki belepislogott a képbe, nem oda figyelt, vagy éppen elbambult, akkor az arcát egy kattintással kicserélhetjük egy jobban sikerültre.

Kezdett esteledni, ezért ideje volt elindulni az Instantba, hogy autentikus környezetben próbálhassam ki, mit tud a hatlencsés Carl Zeiss optikával és optikai képstabilizátorral megtámogatott PureView technológia, amely a Nokia 925 szíve-lelke. Hogy ne bízzam teljesen a telefonra a dolgot, útközben még beleolvastam a Nokia Conversations oldalon található cikkekbe, ahol többek között profi fotósok adnak egyszerű, gyakorlatias tippeket a fotózáshoz, ISO-beállításokhoz, expozíciós értékekhez, de a haladó felhasználók is sok hasznos tanáccsal gazdagodhatnak.

A Nokia nem a levegőbe beszélt, amikor a telefon éjszakai fotós képességeit dicsérte, a Nokia Lumia 925 dinamikatartománya tényleg egészen megdöbbentő. A szórakozóhely bejáratánál manuális fókusszal belőttem az Instant jól ismert logóját, amely nagyjából az egyetlen fényforrás volt a sötétségbe burkolózó utcában. Ez a kép született.

És ugyanez a kép az auto fix funkció használata után:

Aztán az Instantba belépve olyan látvány fogadott, amilyet még nem láttam: Budapest egyik legnépszerűbb szórakozóhelye kongott az ürességtől. Parti animal legyen a talpán, aki ez alapján a panorámafotó alapján felismeri a mindig zsúfolt romkocsmát.

Annyi baj legyen, így legalább volt időm kicsit bemelegíteni a Nokiát, és egyesével végigpróbálni a Creative Studio funkcióit.

Ezeknek az okos megoldásoknak később nagy hasznát vettem, egy pörgős buliban ugyanis sokszor nincs alkalom megtalálni az ideális beállítást. Ha például egy helyes lányt próbálsz fotózni a  tánctéren, de a kompozíciót hátulról szétphotobombingolták, akkor az óvatlanságodat a focus object effekttel tudod jóvá tenni. Az ujjaddal körberajzolod az élesíteni kívánt objektumot (vagyis a hölgyet), és a nemkívánatos férfiak többé nem okoznak fejfájást.

A színcsere funkcióval nem csak egy konkrét színt lehet megtartani, hanem azt is beállíthatjuk, hogy a kép egy bizonyos része színes legyen, a többi pedig fekete-fehér. A lehetőségek száma szinte végtelen.

Ilyen fényviszonyok mellett nagy hasznát vettem a nagy teljesítményű dupla LED vakunak, de a telefon 3600-ig terjedő ISO skálája arra is elég, hogy vaku nélkül, pusztán a diszkófényeket használva készítsünk jó minőségű partifotókat. A haverok egészen biztosan értékelni fogják, ha nem villogsz bele két másodpercenként a szemükbe, és természetesebben is fognak viselkedni, ha a vakuzással nem emlékezteted őket egyfolytában arra, hogy éppen fotózol.

Hogy érzékelhető legyen, mennyire kevés fényből kellett gazdálkodnia a telefonnak, a Nokia Cinamegraph-fal lőttem egy rövid videót, amelyet az alkalmazás automatikusan animgiffé alakít.

A legjobb dolgok mindig a buli végén történnek, én például már éppen indultam volna a kijárat felé, amikor egyszer csak feltűnt a legsúlyosabb fazon, akit mostanában láttam. A begombázott dzsinnek öltözött srác ránézésre még a 80-as években váltotta meg az örökbérletet a partivonatra, ezért stílszerűen a hipszterek kedvencével, vagyis a kagylóhéjtónussal toltam meg a róla készült fotót.

Éreztem, hogy ennél jobb már nem jöhet, így teljesen elégedetten indultam hazafelé: jó buli volt, és a Nokia Lumia 925 ebben (is) tökéletes partnernek bizonyult. Tudnék-e jobbat mondani? Persze, például a 41 megapixeles Lumia 1020-at, de az már egy másik történet. A maga kategóriájában viszont a Lumia 925 abszolút egyedülálló, a fotósfunkciókban és a képminőségben utcahosszal veri a konkurenciát, így ha fényképezni is szeretnél a telefonoddal, mindenképpen ezt a készüléket ajánljuk.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Ezzel a rejtett beállítással felgyorsíthatod az androidos telefonod

További cikkeink a témában