Valóságos tűzijátékot rendezett a Samsung a berlini IFA szórakoztatóelektronikai kiállítás nulladik napján: az új Galaxy Note 4 mellett bemutatták a hajlított kijelzős Note Edge-et, a továbbfejlesztett Gear S okosórát és a Gear VR virtuális szemüveget is.

Maga a Note 4 nem szolgált túl sok újdonsággal, hiszen a kategóriateremtő phabletről szinte minden fontos információ kiszivárgott már napokkal a bemutató előtt. Dióhéjban a lényeg:

  • Az új telefon 5,7 colos, QHD, vagyis 2560x1440 pixel felbontású Super AMOLED kijelzővel érkezik.
  • Qualcomm Snapdragon 805 chipset, négymagos, 2,7 GHz-es Karit 450 processzorral és Adreno 420 GPU-val, amely mellé 3 GB RAM és 32 GB belső tárhely társul.
  • 16 megapixeles elsődleges kamera OIS képstabilizátorral és 3,7 megapixeles előlapi kamera 120 fokos látószöggel.
  • Érintésérzékeny dedikált fotógomb a telefon hátulján.
  • Gyorstöltő funkció, amivel fél óra alatt 50%-osra tölthető az akkumulátor.
  • Továbbfejlesztett S-Pen, amely nagyjából úgy használható, mint az egér, vagyis kijelölhetünk vele képeket, támogatja a drag and drop funkciót, a smart selecttel pedig kijelölhetjük a képernyő egy részletét.
  • A 176 grammos, és mindössze 8,5 milliméter vastag telefon fekete, fehér, arany és rózsaszín színekben lesz elérhető októbertől.
  • És természetesen a legújabb, Android 4.4.4 KitKat operációs rendszer fut rajta.

Hajlított kijelzős Note

Az igazi meglepetések ezután következtek, hiszen a Samsung bemutatta a Note hajlított kijelzős testvérét is, a Galaxy Note Edge-t, amely leginkább a 2013-as CES-en bemutatott prototípusra hasonlít. A telefon oldalára hajlított kijelzőn úgy is elolvashatjuk a híreket, csekkolhatjuk az üzeneteinket, kezdeményezhetünk hívásokat, hogy a telefont közben nem vesszük ki a tokjából, de például videó nézése közben ide száműzhetjük a zavaró gombokat is.

Még okosabb okosóra

A Samsung Gear S is sokat fejlődött a fél éve bemutatott Gear 2-höz képest, hiszen a több mint húszféle telefonnal kompatibilis okosóra immár önállóan is képes működni, vagyis nem kell folyamatosan kapcsolatban lennie a telefonunkkal. Ennek kulcsa, hogy a kétcolos, hajlított Super AMOLED kijelzős óra a bluetooth és wifi mellett immár 3G-s kapcsolattal is bír, így nagyjából teljes értékű eszközként funkcionál. A tovább fejlesztett S-health szolgáltatás mellett, amely már az UV-sugárzást is méri, megjelenik a Here for Gear szolgáltatás is, amely egy GPS navigációs szoftvert takar, a beépített hangérzékelőnek köszönhetően pedig az eszköz kezelése is leegyszerűsödik.

Samsung Gear VR virtuális szemüveg

A koreaiak a végére hagyták a legnagyobb durranást, a Samsung Gear VR virtuális szemüveget, amelynek minőségére garanciát jelent, hogy a virtuális szemüveg-technológiában élen járó Oculusszal együtt fejlesztették a legnagyobb titokban. A szemüveg a Google Cardboardhoz hasonlóan a telefont, jelen esetben a Note 4-et használja kijelzőként, vagyis gyakorlatilag egy 2560x1440-es felbontású kijelzőt kapunk, amelynek 96 fokos látószöge ugyan jócskán elmarad az Oculus Rifttől, de 20 milliszekundumos válaszidejével és szuper pontos érzékelőivel azért elég komolyan vehető próbálkozásnak tűnik.

Hogy a Gear VR valóban használható is legyen, a Samsung bejelentett egy online videotékát is Oculus VR Cinema néven, amelyben kifejezetten a virtuális szemüveghez készült tartalmak lesznek elérhetőek.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Ezzel a rejtett beállítással felgyorsíthatod az androidos telefonod

További cikkeink a témában