Igen, mi is tudjuk, hogy elméletileg nem csak eme két rendszer közül választhatunk, ha új telefont nézünk magunknak, közben meg de...

Kezdjük akkor a többiekkel. Egyrészt nemrégiben írtunk egy rövid, szubjektív mobil operációs rendszer körképet, másrészt a mai cikkben konkrét kérdéseket teszünk fel, amit ha megválaszolsz magadnak, akkor jó eséllyel szeretni fogod új, szuperokos telefonodat. Tehát zavarjuk le a többieket. BlackBerry-t akkor vegyél, ha nem érdekelnek az applikációk, a csillogó, animált főmenü és ikonok és ha a világ egyik legjobb mobil QWERTY billentyűzetére van szükséged a havi 2000 SMS megírásához. Badát ne vegyél, mert gyakorlatilag nincs. A Windows Phone-al meg az a baj, hogy idén ősszel érkezik a Windows 8, mind PC-kre, mind pedig telefonokra és egyelőre egyre inkább úgy néz ki, hogy a jelenlegi WP 7 tulajok elfelejthetik a Microsoft majdani friss rendszerét az új hardverkövetelmények miatt. Marad tehát az Android és az iPhone, akik úgyis a legnagyobb játékosok ebben a bizniszben.

Félsz az okostelefonoktól?

Ez a kérdés leginkább a még úgynevezett fícsörfónokat használókra vonatkozik (tudod felül bélyegnagyságú kijelző, alatta tizenegynéhány gomb), akik még kissé idegenkednek a fizikai gombok nélküli kijelzőtapicskolástól. Ha te is ezek közé tartozol, akkor az Apple rendszere a neked való. Megveszed, kibontod és működni fog. Nem kell turkálnod az almenük menüjében a szinkronizációs és egyéb beállításokért, mint a zöld robotos rendszernél, hiszen az iOS egyszerű, nem ijesztget, nem lesznek hibaüzenetek és még trendi is.

A Google rendszerén élsz?

A Gmail a levelezőrendszered? Netán a Google Calendar nélkül még azt sem tudod mikor kell levegőt venni? Online, vagy akár offline szerkeszted a dokumentumaidat a Google Drive-ban? Akkor az Androidot imádni fogod, hiszen csípőből kezeli a fenti és gyakorlatilag a Google összes szolgáltatását, amivel már az első bekapcsolásnál szembesülni fogsz, hiszen Google account nélkül nem sokat ér az Android. Természetesen nem lehetetlen iPhone-nal sem a Google élet, de tény, hogy az Android mindezt kis turkálás után azonnal, csípőből és főleg jól tudja.

Macet használsz?

Akkor szintén eldőlt a mobil oprendszered sorsa, amin gondolom nem fogsz meglepődni, hogy az iOS. Egész egyszerűen a komplett Apple ökoszisztéma remekül, egyszerűen és intuitívan működik, így ha már van egy, vagy több almás cuccod, akkor szinte értelemszerű a dolog. Androiddal sem lehetetlen, sőt még csak nem is olyan vészes a Mackel való szinkronizálás és kommunikáció, de az iPhone az igazi.

Kell a full billentyűzet?

Ha rengeteg üzenetet küldesz a telefonodról és ehhez nem szeretnél lemondani a teljes QWERTY gombsorról, akkor csak és kizárólag Android telefonod lehet. Persze vannak már teljesen jól használható külső (általában Bluetooth kapcsolatot használó) billentyűzetek és a virtuális gombsor is sokat fejlődött az évek alatt, de valódi nyomogatható, kattogó gombokat bizony csak Android lészüléken fogsz találni.

Appfanatikus vagy?

Ha mindig minden friss játékot, szoftvert ki akarsz próbálni és nem szeretnél azzal szembesülni, hogy készüléked egyszer csak közli, hogy kevés a memória, vagy épp veszettül szaggat a legújabb Angry Birds, akkor megint csak az iPhone jöhet szóba. A létezhetetelenül sok app közül csak győzd kiválogatni (vagy ne, ha épp nagyon ráérsz) az értelmesebb szoftvereket és egész biztosan nem fog akadni az iBeer letöltés után a készülékeden.

A méret a lényeg?

Ha órástévét szeretnél a zsebedbe, akkor viszont csak és kizárólag Androidos, azon belül is általában csúcskategóriás készülék jöhet szóba. A zöld oprendszernél nem ritka az 5 col fölötti képernyőméret, ami egy kézzel már-már használhatatlan, de tény, hogy például filmet nézni, vagy játszani tökéletes. Bár sokan jósolják, hogy a következő és immár remélhetőleg nem csak vérfrissített Apple telefon nagyobb kijelzőt kap, egész biztos, hogy a kaliforniai cég nem akar belépni az öt és fél colos tepsik világába, így a nagyképűség jóideig az Android privilégiuma marad.

Hat egyszerű kérdés, melyekből eldöntheted, hogy mi a fontossági sorrend az új okostelefonodnál és reméljük, hogy sikerült kissé megkönnyíteni a dolgodat az elkövetkezendő pár évre.

(forrás: heresthething)

Még több okostelefon és applikáció a Player tech rovatában!

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

A világ legvékonyabb spagettije szabad szemmel láthatatlan, viszont kiváló kötszer készülhet majd belőle

További cikkeink a témában