Argentína nem tudott nyerni az első meccsén az oroszországi vb-n, Izland pontot szerzett története első vb-meccsén.

Sampaoli az előzetesen várt kezdőt kicsit felforgatta, Higuaín kikerült a csapatból, a helyét Sergio Agüero vette át, aki rögtön betalált az első félidőben. Egy középre lőtt labdát átvett, majd klasszismegoldással talált a kapuba:

Izland sokáig nem volt hátrányban, négy perccel az argentin gól után Finnbogason használta ki, hogy Caballero és az argentin védelem nem figyelt:

Az első félidőt egyébként az argentin mezőnyfölény jellemezte, 80 százalékban volt Messiéknél a labda, 354 jó passza volt a dél-amerikaiaknak, miközben Izland mindössze 63-szor passzolt pontosan. Ennek ellenére szoros volt a félidő, a teljesen beálló izlandiak ellen rémálom játszani: szervezettek, fizikálisan erősek, és a kontráik veszélyesek. Az argentinok is leginkább Messitől várták a megoldást, akit szinte folyamatosan két-három izlandi fogott – nem is tudott kibontakozni, mindössze egy veszélyes lövése volt.

• Az első félidő statisztikái:

Squawka Football on Twitter

ARG 1-1 #ISL HT: Shots: 11-8 Pass accuracy: 92%-66% Chances created: 9-5 Possession: 80%-20% @smarkets still showing a market heavily favouring #ARG - https://t.co/hhNvkYEsOs

A második félidőben is egykapuzott Argentína, Izland pedig, ha lehet, akkor még jobban beállt védekezni. Nem is volt helyzete Argentínának a 64. percig, ekkor befújt egy tizenegyest a játékvezető. Messi állt a labda mögé, és Messi botrányosan rosszul rúgta:

A kihagyott tizenegyes után Messi már-már görcsösen próbálkozott, több lövése is volt, de vagy kicsivel mellé ment, vagy blokkolta az izlandi védelem. Ha egyik sem, akkor Halldorson védett bravúrral az argentin helyzetnél.

Maradt a döntetlen, ami Izlandnak óriási eredmény, hiszen története első vb-meccsén pontot szerzett Argentína ellen.

• Messi küszködése, 11-szer lőtt, mégis gól nélkül maradt:

OptaJoe on Twitter

11 - Lionel Messi attempted 11 shots for Argentina vs Iceland (the most he's ever attempted in a World Cup game), but he still didn't manage to score a goal. Frustration. #ARGISL #ARG #WorldCup

D-csoport, 1. kör:

Argentína–Izland 1–1 (1–1)

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán