A bivalyerős kerettel rendelkező Belgium az első meccsén nem gálázott, de így is hozta a kötelezőt.

A Belgium–Panama meccstől előzetesen látványos belga focit és sok gólt vártunk. Az első félidőben aztán egyiket sem kaptuk meg. Ugyan domináltak a belgák, volt is több helyzetük, de eléggé lötyögősre vették, a vb-újonc Panama kihúzta kapott gól nélkül.

Érdekesség: Az egész panamai csapat értéke a transfermarkt.com szerint 8,2 millió euró, a belgáknál ez a szám 754 millió.

• Az első félidő statisztikái:

Squawka Football on Twitter

BEL 0-0 #PAN HT: Shots: 9-3 Pass accuracy: 83%-79% Chances created: 8-2 Possession: 61%-39% @Smarkets are still showing a market favouring Belgium - https://t.co/wgcTxswn9x

Nyilván Roberto Martíneznek sem tetszett, amit az első félidőben látott, a szünetben meg biztosan szólt, hogy jó lenne gólt rúgni. Mertens ezt a 47. percben teljesítette, gyönyörű találattal szereztek vezetést a belgák, 1–0:

A belgák gólja után rögtön egyenlíthetett volna Panama, Courtois azonban védett. Belgium ezt követően sem futballozott jobban, gólt viszont így is lőtt, Lukaku fejjel volt eredményes, 2–0:

Majd lábbal, 3–0:

Belgium tehát hozta a kötelezőt, a következő körben Tunézia ellen biztosíthatja be a továbbjutást.