A világbajnokság egyik esélyese, Franciaország nem brillírozott, de nyert a C-csoport első fordulójában.

Didier Deschamps megkeverte a kezdőt, 4–3–3-as felállásban indította a vb-t Franciaország. Giroud a padra szorult, Dembélé viszont kezdett, ahogy Pavard és Hernández is.

Equipe de France on Twitter

La composition de l'Equipe de France !! #FRAAUS

Az első félidőben ugyan dominált Franciaország, de feltörni nem tudta a fizikálisan, keményen futballozó ausztrálok védelmét. Jól látszott, hogy tehetségben kiemelkedő ez a borzasztóan fiatal francia társaság, de egyelőre még nem állt össze, hogy pontosan milyen formáció és milyen kezdőcsapat a leghatékonyabb.

A legnagyobb helyzete az ausztráloknak volt, egy szabadrúgás után Tolisso ért ügyetlenül a labdába, de Lloris megmentette az öngóltól.

A második félidő elején sem változott a játék képe, Ausztrália védekezett, Franciaország szenvedett. Az 55. percben aztán a franciák kaptak egy jogos tizenegyest, miután Cunha játékvezető igénybe vette a videobírót.

Griezmann állt oda a tizenegyeshez, 1–0 Franciaországnak:

World Cup 2018 Related on Twitter

A franciák előnye három percig tartott, Ausztrália is megkapta a maga tizenegyesét, miután Umtiti teljesen érthetetlen módon kezezett.

1–1, Jedinak sem hibázott:

Deschamps ezek után változtatott, Giroud beállt Griezmann helyére, később Fekir és Matuidi is lehetőséget kapott. Azt nem igazán értettük, hogy Pogba miért maradt a pályán, de a 81. percben megvilágosodtunk, az ő megpattanó, szerencsés lövésével került előnybe Franciaország.

Amit meg is tartott a végéig, a három pontot behúzta Deschamps csapata, de még rengeteg a munka, a finomhangolás, ha ez a csapat világbajnok akar lenni.